Menu

W UK duży wzrost liczby nowych zakażeń

W UK duży wzrost liczby nowych zakażeń
938 nowych zakażeń to najwyższy bilans od 26 czerwca. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii w ciągu minionej doby zanotowano 9 zgonów z powodu Covid-19, a liczba wykrytych zakażeń koronawirusem zwiększyła się o 938, co jest najwyższym wzrostem od ponad miesiąca - poinformował wczoraj po południu brytyjski rząd.
Reklama

Dziewięć nowych zgonów to o jeden więcej niż w bilansie podanym w niedzielę, ale i tak jest to pierwszy przypadek od 12-13 marca, by przez dwa kolejne dni liczba zgonów była jednocyfrowa. Wprawdzie oba te bilanse dotyczą dni weekendowych, gdy zawsze następuje wyraźny spadek w statystykach, związany z opóźnieniami przy potwierdzaniu przyczyny zgonu, niemniej ani przed tygodniem, ani przed dwoma nie było tak niskiej łącznej liczby.

Dużym powodem do zaniepokojenia jest natomiast liczba nowych zakażeń. 938 to o prawie 200 więcej niż w niedzielę i najwyższy bilans od 26 czerwca. W pierwszej połowie lipca średnia dobowa liczba z siedmiu kolejnych dni spadła poniżej 600 przypadków, ale obecnie wyraźnie widać, że ponownie znajduje się w trendzie rosnącym.

Uwzględniając wczorajsze dane, łączna liczba zgonów od początku epidemii wzrosła w Wielkiej Brytanii do 46 210, a potwierdzonych zakażeń - do 305 623. 

Łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Wielkiej Brytanii podlega obecnie rewizji w związku z tym, że najprawdopodobniej uwzględnione zostały w nim osoby, które w przeszłości miały koronawirusa, ale przyczyna ich zgonu była inna.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii miało miejsce 41 598 zgonów, w Szkocji - 2 491, w Walii - 1 565, zaś w Irlandii Północnej - 556. Zwraca uwagę fakt, że w Szkocji nie zanotowano żadnej ofiary śmiertelnej już od 17 lipca, zaś w Irlandii Północnej - od 14 lipca.

Czytaj więcej:

W UK wydłużono okres izolacji osób z objawami Covid-19 do 10 dni

W Wielkiej Brytanii jest najwyższy wskaźnik nadmiernej liczby zgonów w Europie

Mieszkańcy UK po 50. roku życia mogą otrzymać zakaz wychodzenia z domu

Rząd UK przeprowadził symulacje działań w razie drugiej fali epidemii

  Komentarze
  • %
   4 sierpnia, 14:03

   Wzrost zakażeń bo wzrost dodatnio fałszywych testów

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama