Menu

W Polsce rośnie sprzedaż elektrycznych hulajnóg

W Polsce rośnie sprzedaż elektrycznych hulajnóg
Polacy pokochali elektryczne hulajnogi. (Fot. Getty Images)
Moda na elektryczne jednoślady pożyczane na minuty przełożyła się na boom na zakupy takich pojazdów na własność. Trend ten wyczuli producenci samochodów, a także polscy konstruktorzy - dowiadujemy się z dzisiejszej 'Rzeczpospolitej'.
Reklama

Jak ocenia dziennik, Fiat, Seat, Audi, Kawasaki, BMW czy Kia nie muszą się już wyłącznie kojarzyć z motoryzacją. Giganci na fali dynamicznie rosnącej popularności hulajnóg elektrycznych postanowili zainwestować w ten segment i zaoferować urządzenia transportu osobistego (tzw. UTO) pod własną marką.

Do sprzedaży na polskim rynku weszły właśnie takie jeździki z logo Seata i Fiata. Jak tłumaczą eksperci, to efekt tego, że zainteresowanie usługą najmu e-hulajnóg takich operatorów jak m.in. Lime czy Bird sprawiło, iż klienci zapragnęli mieć podobne jednoślady na własność.

Z informacji "Rz" wynika, że w ostatnich miesiącach hulajnogi były jedną z najczęściej wyszukiwanych kategorii w sklepach online specjalizujących się w sprzedaży elektroniki konsumenckiej.

Według gazety, w zależności od modelu i marki, e-hulajnogę można kupić w cenie od ok. tysiąca do 2,5 tys. zł.

Elektryczne jednoślady podbiły polski rynek. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Utuczony Chipsami
   3 września 2019, 21:36

   A w UKeju dalej trzeba przebierac nogami zeby gdzies doczlapac bo przeciez nie moga pozwolic legalnie jezdzic na tym cudzie techniki bo nasze orly emigracyjne by zaraz chcieli hulajnogami po autostradach jezdzic.

  • Felicjan
   10 września 2019, 12:33

   Sam ostatnio kupiłem Kugoo S1 Pro z polskiego oddziału geekbuying. Do pracy jeździ się na niej o wiele szybciej niż komunikacją czy samochodem. A że można przejechać do 30 km, to ładuję raz na tydzień :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama