Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Palermo obrady zwolenników teorii, że Ziemia jest płaska

W Palermo obrady zwolenników teorii, że Ziemia jest płaska
Płaskoziemcy przekonują, że Ziemia w rzeczywistości jest płaska. (Fot. Getty Images)
Zwolennicy teorii o tym, że Ziemia jest płaska, przybyli wczoraj do Palermo na Sycylii na obrady. Tzw. płaskoziemcy w czasie sympozjum będą starali się udowodnić, że Biegun Północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy.
Reklama

We Włoszech ruch zwolenników tej teorii jest dość aktywny i cieszy się zainteresowaniem, a o spotkaniu, nie bez ironii, informują największe gazety.

Na Sycylii, nazywani po włosku Terrapiattisti, zamierzają zaprezentować swoje teorie naukowe, by udowodnić najczęściej głoszone przez siebie tezy, przede wszystkim tę, że twierdzenie, iż Ziemia jest kulą to "spisek", a także to, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, ani nie był w kosmosie.

Przypomina się, że w lądowanie, którego 50. rocznica będzie obchodzona w lipcu, nie wierzy jeden z podsekretarzy stanu we włoskim MSW z Ruchu Pięciu Gwiazd.

Organizatorzy liczyli na przybycie założyciela tego współrządzącego krajem ugrupowania komika Beppe Grillo, ale ku ich rozczarowaniu nie przyjechał, choć wcześniej, jak zapewniają, podzielał ich poglądy. Włoska prasa informując o tym niecodziennym wydarzeniu odnotowuje, że Ruch Pięciu Gwiazd jest popularną formacją wśród organizatorów sympozjum.

Według kolejnych prezentowanych teorii Słońce jest blisko i jest bardzo małe, amerykańska agencja kosmiczna NASA to "Disneyland", albo "agencja propagandowa", a siła przyciągania nie istnieje.

Jeden z inicjatorów zjazdu w Palermo Albino Galuppini przekazał dziennikarzom w przeddzień obrad: "Żyjemy na płaskiej Ziemi i jesteśmy ofiarami wielkiej iluzji, wielkiej kpiny".

"Udowodnimy wielkie oszustwo", "przeprowadzimy eksperymenty"- obiecali pomysłodawcy zjazdu.

Jak podał dziennik "La Stampa", władze Palermo odmówiły patronatu nad imprezą oraz udostępnienia lokalu na obrady.

 

  Komentarze


  • Lukasz P
   13 maja, 07:20

   Nie bez ironii. Jeśli wierzysz w Boga, wierzysz w to, że ziemia jest płaska. Tak w skrócie. Możesz znajść wiele odniesień w internecie.
   Nie zapomnijmy, że układ słoneczny|to że ziemia jest kulą|grawitacja|ewolucja jest tylko TEORIĄ!!!
   Teoria to nie jest fakt potwierdzony. Logiczne.
   Więc po co w ogóle wmawia się nam, że ziemia jest okrągła?
   Aby podważyć istnienie Boga.
   Nie śmiej się... pomyśl...poszukaj informacji.
   Pozdrawiam

  • Rw
   13 maja, 08:16

   A kiedy oni w koncu doplyna lodziami do konca tej "plaskiej" Ziemi, zeby zrobic smartfonami fotki i rozwiac watpliwosci?

  • Lili
   13 maja, 08:49

   Zgadza się Łukaszu.

  • Czytelnik anonimowy
   13 maja, 09:28

   Gdyby ziemia byla plaska nie byloby dnia I nocy bo wg tej teori Slonce I ksiezyc jest blisko nad ziemia. Slonce byloby widziane wszedzie na ziemi. Jak wytlumaczyc zacmienie slonca i inne zjawiska atmosferyczne??

  • Bender
   13 maja, 10:21

   Ziemia płaska tak jak ich łby.

  • Czytelnik anonimowy
   13 maja, 11:01

   Dzięki Rw za zabawny komentarz na rozpoczęcie dnia :))) Swoją drogą nie rozumiem ludzi, którzy dają się tak szczuć i manipulować przez media. Czy ktoś się podnieca, opisuje i komentuje to o czym mówią dzieci w szkołach specjalnych, czy chorzy w szpitalach psychiatrycznych - a może dajmy im "głos" w imię poprawności politycznej czy "równości, wolności i braterstwa".

  • True 7
   13 maja, 11:53

   Dowodów namacalnych na to że ziemia jest płaska,jest więcej niż teoria że ziemia jest kulą.To zaś co ludzie w nauce akceptują,zakrawa na podróże mędzy gwiezdne.Można by wiele na ten temat pisać.Albo poprostu logicznie zacząć dostrzegać że płaszczyzna ,to tylko płaszczyzna ,zwykła perspektywa ,jaka możliwa jest tylko i wyłącznie na płaskiej powierzchni.Czarne to czarne a nie zielone.A to daje do myślenia.

  • Gaz
   13 maja, 12:24

   A czy ty przypadkiem nie piszesz o sobie? lol

  • Jaro
   13 maja, 14:16

   Trzeba być otwartym i patrzeć racjonalnie na to co się dzieje na świecie. Wielu tu obecnych wierzy w to co w telewizji usłyszą i im wszkole do łba natuka.a tak naprawdę wiele rzeczy jest ukrywanie ponieważ im ludzie mniej wiedzą tym lepiej się nimi rządzi. Bóg istnieje a księża są pedofilami kiedyś było to nie do pomyślenia a jednak!! Oszukują nas bo my jesteśmy nikim zwykłymi robolami długo by pisać.. Otwórzcie czaszki... Gdyby wam powiedzieć prawdę była by panika.. Dużo by pisać...

  • MD
   13 maja, 19:30

   Ziemia jest kólą, a Bóg istnieje
   TEMPAKI

  • Sebi
   13 maja, 22:15

   Polecam obejrzec Scifun- Plaska ziemia, powazna analiza. Wszystkie "argumenty" plaskoziemcow zostaly tam bezlitosnie obalone. Przykro patrzec jak tak wiele mlodych osob zostalo tak latwo zmanipulowanych...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama