Menu

W Nottingham ograniczenia w sprzedaży alkoholu

W Nottingham ograniczenia w sprzedaży alkoholu
Sprzedaż alkoholu będzie zabroniona po godz. 21:00 nie tylko w pubach, ale także w sklepach. (Fot. Getty Images)
Nottingham i hrabstwo Nottinghamshire będą pierwszym obszarem w Anglii, gdzie w ramach restrykcji koronawirusowych wprowadzone zostaną ograniczenia w sprzedaży alkoholu także w sklepach. Nie będzie go można kupić po godz. 21:00 - poinformował wczoraj rząd.
Reklama

Według pierwotnego planu, trzeci, najwyższy poziom restrykcji miał wejść w życie dzisiaj tylko w 330-tyięcznym Nottingham i trzech pobliskich miejscowościach. Wczoraj brytyjski rząd zdecydował jednak, że wprowadzony zostanie on od jutra i obejmie też całe hrabstwo Nottinghamshire, czyli dotyczyć będzie 1,15 mln osób.

Trzeci poziom oznacza, że spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych jest zabronione zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni, a puby i bary, które nie serwują posiłków, muszą zostać zamknięte. 

Jednak lokalne władze mogą rozszerzać te obostrzenia i na to zdecydowano się w przypadku Nottinghamshire. Dodatkowo zamknięte mają zostać m.in.: domy aukcyjne, punkty bukmacherskie, sauny, studia tatuażu i salony kosmetyczne, niektóre miejsca rozrywki i atrakcje turystyczne w pomieszczeniach zamkniętych.

Zabroniona będzie także sprzedaż alkoholu po godz. 21:00, w tym także w sklepach. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy towarzyszy on znaczącym posiłkom w lokalach gastronomicznych, wówczas może być podawany do zamknięcia, czyli do 22:00.

Nottinghamshire będzie szóstym obszarem w Anglii z najwyższym poziomem restrykcji. Obowiązują one już w regionie Liverpoolu, hrabstwach Lancashire, Greater Manchester, South Yorkshire i mieście Warrington.

Na początku października Nottingham miał najwyższy w całej Wielkiej Brytanii wskaźnik nowych zachorowań w stosunku do liczby ludności, choć od tego czasu ta liczba nieco spadła. W tygodniu od 15 do 21 października liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Nottingham wynosiła 493, zaś w Nottinghamshire - 364, podczas gdy średnia dla całej Anglii nieznacznie przekraczała wówczas 200.

Czytaj więcej:

Anglia: Posłowie poparli trzystopniowe restrykcje i zamykanie pubów o 22:00

Londyn: Nowe restrykcje już od soboty

UK: W Manchesterze i okolicach od piątku najwyższy poziom restrykcji

Kolejny obszar Anglii z najwyższymi restrykcjami epidemicznymi

Brytyjska policja zapowiada przerywanie świątecznych celebracji

UK: W ciągu doby 24 701 zakażeń koronawirusem i 310 zgonów na Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama