Menu

W McDonald's dochodzi do molestowania pracowników? "Tysiące przypadków"

W McDonald's dochodzi do molestowania pracowników? "Tysiące przypadków"
Sprawa jest dziś głośno komentowana w brytyjskich mediach. (Fot. Getty Images)
W restauracjach McDonald's z powodzeniem funkcjonuje tokstyczna kultura pracy, w której molestowanie seksualne jest na porządku dziennym - poinformowali przedstawiciele związku zawodowego Bakers, Food and Allied Workers Union (BFAWU). Związkowcy opracowali raport, w którym zamieścili relacje ponad tysiąca kobiet dotkniętych problemem.
Reklama

Raport zwraca uwagę, że osoby przyłapane na molestowaniu seksualnym w McDonald's nie są zwalniane, a jedynie przenoszone do innych placówek sieci.

Związkowcy zamieścili w raporcie udokumentowane przypadki takich zachowań, jak dzielenie się ze współpracownikami swoimi seksualnymi pragnieniami, rzucanie komentarzy z podtekstem seksualnym czy oferowanie awansu w zamian za seks. Wielokrotnie zdarzało się, że osoby mające dostęp do pracowniczej bazy danych wykradały numery telefonu i wysyłały do współpracowników zdjęcia swoich intymnych części ciała.

Prezes BFAWU zauważył, że problem jest często marginalizowany, a zgłoszenia obracane w żart. "Wszystko zamiata się pod dywan, a niektórzy mają problemy po tym, jak zgłosili oficjalną skargę. W części przypadków firma nawet wypłacała pracownikom zadośćuczynienie pod warunkiem, że nie zgłoszą incydentu" - przekazał Ian Hodson.

Do raportu natychmiastowo odniósł się rzecznik prasowy McDonald’s w Wielkiej Brytanii. Wezwał on każdego, kto doświadczył molestowania seksualnego, aby porozmawiał o tym ze swoim przełożonym lub zadzwonił na poufną infolinię dla pracowników. 

"Nie ma u nas miejsca na nękanie, molestowanie czy dyskryminację w jakiejkolwiek formie. Bardzo żałujemy, że wiele spraw nie było traktowanych z niewystarczającą powagą. Jest to niedopuszczalne i podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu wewnętrznego śledztwa w tej sprawie" - przekazał. 

  Komentarze
  • Arek
   23 lipca 2019, 14:15

   co to za jakies brednie molestowanie jest tolerowane w instytucjach rzadowych UK wiec nic nowego odkrycie wow zaraz ameryke odkryja znowu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama