Menu

W Dublinie powstaje pierwszy bezalkoholowy bar

W Dublinie powstaje pierwszy bezalkoholowy bar
Mieszkańcy Dublina, którzy nie piją alkoholu, również będą mieli szansę na "nocne życie". (Fot. Getty Images)
Pierwszy bezalkoholowy bar w Dublinie ma zostać otwarty już w lutym. Inicjatywę popiera Alcohol Action Ireland (AAI).
Reklama

Właściciele lokalu - Oisin Davis i Vaughan Yates - tłumaczą, że biznes jest odpowiedzią na potrzeby miasta, w ktorym coraz więcej osób nie spożywa alkoholu.

Virgin Mary Bar powstaje przy Capel Street w Dublinie 1. W barze serwowane będą koktajle i inne napoje bez procentów.

Pomysł z zadowoleniem przyjęła AAI. “To dobry krok naprzód, biorąc pod uwagę, że 24% dorosłych Irlandczyków nie pija alkoholu. Z ogromną przyjemnością obserwujemy odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów” - skomentowała Eunan McKinney z organizacji.

Pub jest dziełem pary, która stoi za marką bezalkoholowych koktajli Poachers. Jak tłumaczy Davis, na rynku brakuje usług dla osób, które nie piją, a chcieliby korzystać z pubów.

“Jeśli dublińczyk ma ochotę spotkać się po 16:00 z przyjaciółmi na mieście, ale nie chce iść do typowego pubu, jedyną opcją są międzynarodowe kafejki, w których przeważnie brakuje atmosfery. Nie mogę się doczekać, by dać ludziom nową możliwość” - podkreślił.

W Irlandii z roku na rok spada sprzedaż alkoholu - wynika z danych DrinkAware. Tylko między 2012 a 2013 różnica wyniosła 0,9 litra.

“Nie każdy chce przebywać w środowisku, gdzie spożywa się napoje procentowe. Nowy pub jest prostą odpowiedzią na potrzeby tych osób” - dodała McKinney.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama