Menu

W Dubaju wyjście z domu tylko z pozwoleniem

W Dubaju wyjście z domu tylko z pozwoleniem
Decyzja o zaostrzeniu ograniczeń spowodowana jest znacznym przyspieszeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Dubaju muszą uzyskać pozwolenie na każde wyjście z domu. Takie działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje thenational.ae.
Reklama

Najwyższy Komitet ds. Zarządzania Kryzysowego i Klęsk żywiołowych potwierdził w niedzielę, że wszystkie podróże poza domem, w tym udanie się po zakupy, wymagają wcześniejszego zatwierdzenia.

Mieszkańcy muszą zarejestrować planowane podróże przez internet, podając gdzie i dlaczego zamierzają pojechać, a także oszacować ilość czasu, który spędzą poza domem. Takie przepisy obowiązują pieszych oraz osoby podróżujące autem, w tym taksówką.

Zgodnie z restrykcjami, tylko jeden członek gospodarstwa domowego może opuścić dom np. w celu dokonania niezbędnych zakupów w supermarketach czy aptekach. Ludzie mają również obowiązek noszenia na zewnątrz masek i rękawiczek przez cały czas, a nie tylko po przybyciu do sklepu.

Wniosków nie muszą wypełniać tzw. kluczowi pracownicy, czyli np. osoby zatrudnione w służbie zdrowia. Muszą jednak zawsze nosić przy sobie dowód osobisty i list od pracodawcy.

Decyzja o zaostrzeniu ograniczeń spowodowana jest znacznym przyspieszeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w ciągu ostatnich dni.

Na terenie całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich wykryto dotąd 2 659 przypadków zakażeń Covid-19, a 12 osób zmarło.

Czytaj więcej:

Sąd w Londynie: Władca Dubaju uprowadził dwie córki i zastraszał żonę

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama