Menu

Von der Leyen: Chcę w UE płacy minimalnej

Von der Leyen: Chcę w UE płacy minimalnej
Każdy pracownik w UE miałby "sprawiedliwą płacę minimalną", która pozwalałaby mu na godne życie. (Fot. Getty Images)
Wprowadzenie w UE płacy minimalnej, zasiłku dla bezrobotnych, podatku węglowego od emisji CO2 rozszerzonego poza sektory objęte systemem ETS - to niektóre z obietnic, które kandydatka na szefową KE Ursula von der Leyen obiecuje w listach do europosłów.
Reklama

Won der Leyen, w dwóch pismach do eurodeputowanych socjalistów i frakcji Odnówmy Europę, podała dzisiaj szczegóły dotyczące jej stanowiska w kluczowych unijnych sprawach.

Jeden z punktów dotyczy podniesienia ambicji w dziedzinie redukcji gazów cieplarnianych. Kandydatka na szefową Komisji Europejskiej pisze, że chce redukcji CO2 o co najmniej 50 proc. do 2030 roku, ale zamierza zaproponować cel wynoszący 55 proc. Obecny cel to 40 proc.

Von der Leyen wskazuje też na konieczność poszanowania praworządności przez państwa członkowskie. Powtarza, że jest zwolenniczką dodatkowego mechanizmu, który miałby polegać na corocznym raportowaniu o stanie rządów prawa we wszystkich państwach UE.

Niemka chce też instrumentu prawnego, który zapewniłby, że każdy pracownik w UE miałby "sprawiedliwą płacę minimalną", która pozwalałaby mu na godne życie w kraju gdzie pracuje. 

  Komentarze
  • Emi
   16 lipca 2019, 02:39

   No tak i w całej Uni zrównają minimalną fo poziomu płacy polskiej tzn... 400-500 euro za miesiąc pracy, ale przecież o to chodziło... Elyty Europy maja byc, a reszta Europy ma zyc jak szczury...

  • Jonny
   16 lipca 2019, 08:52

   to znaczy ma byc tak jak bylo ,a moze jeszcze gorzej,wypisac sie z tej unji jaknajszybciej

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama