Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Volvo nie boi się Brexitu. Inwestuje na Wyspach

Volvo nie boi się Brexitu. Inwestuje na Wyspach
Należąca do Volvo firma chce zatrudnić 60 inżynierów w Coventry w środkowej Anglii. (Fot. Getty Images)
Należąca do Volvo marka Polestar zbuduje w Wielkiej Brytanii centrum badań i rozwoju, w którym będą prowadzone prace nad przyszłymi samochodami firmy. Jak podkreślono, na decyzję nie wpłynęła niepewność wobec Brexitu.
Reklama

W ostatnim czasie wiele firm motoryzacyjnych działających na terytorium Wielkiej Brytanii wyrażało swoje obawy w związku z zamieszaniem wynikającym z opuszczenia Unii Europejskiej przez ten kraj. Kilka firm ograniczyło już swą działalność w Zjednoczonym Królestwie, inne grożą przeniesieniem produkcji do innych państw.

Polestar tymczasem zaznaczył, że Brexit nie miał istotnego wpływu na jego decyzję o budowie w Wielkiej Brytanii centrum badań i rozwoju. Firma chce zatrudnić 60 inżynierów w jednostce w Coventry w środkowej części Anglii. Zespół ma być rozbudowany w kolejnych latach.

Polestar 2 (na zdj.) ma konkurować z Teslą Model 3. (Fot. Getty Images)

Centrum w Wielkiej Brytanii będzie pierwszą niezależną jednostką firmy, która do tej pory była zależna od oddziałów Volvo. Szwedzka marka liczy, że niedługo udziały w Polestarze kupią inwestorzy z Chin i USA.

Firma planuje oferować swoje samochody głównie w ramach miesięcznych subskrypcji, które będą obejmować koszty utrzymania i ubezpieczenia. Obecnie produkuje w Chinach hybrydę plug-in Polestar 1. W planach jest również Polestar 2, który ma konkurować z Teslą Model 3.

Marka zapowiedziała również SUV-a coupe Polestar 3, który ma pojawić się na rynku w 2021 roku.

W 2010 roku Volvo zostało kupione przez chiński koncern Geely. Wcześniejszym właścicielem szwedzkiej marki był Ford.

 

  Komentarze


  • Zieba
   9 maja, 16:29

   To juz nue jest szwedzka marka tylko chińska

  • Yyy
   11 maja, 18:10

   Volvo nalezy do Chin,.......

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama