Menu

Upadek Thomas Cook: Ryanair i Jet2 "potroiły ceny biletów w ciągu 24 godzin"

Upadek Thomas Cook: Ryanair i Jet2 "potroiły ceny biletów w ciągu 24 godzin"
Uwięzieni turyści masowo wykupują loty Ryanair i Jet2. (Fot. Getty Images)
Fala krytyki wylała się na linie Jet2.com i Ranair po tym, jak nawet potroiły ceny biletów lotniczych po bankructwie biura podróży Thomas Cook, w wyniku którego za granicą utknęło ok. 600 tys turystów.
Reklama

Tysiące osób, które chciały szybko wrócić do kraju, liczyły na to, że uda im się zarezerwować bilet w rozsądnej cenie z liniami Jet2.com czy Ryanair.

Tymczasem James Dunkerley, jeden z wielu klientów brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, poinformował na Twitterze, że Jet2.com potroił opłatę za bilet na Minorkę w ciągu jednego dnia. "Wczoraj bilet kosztował £47. Dziś już £145. Jak tak można?" - żalił się mężczyzna.

W podobnej sytuacji znalazła się Olivia Howatt: "To absolutnie obrzydliwe @jet2tweets @Jet2Holiday w ciągu GODZINY podwoiły cenę lotów po wiadomości o bankructwie #ThomasCook. Kolejna chciwa linia lotnicza".

Błyskawiczne podwyżki dały się też we znaki użytkownikowi Twittera o imieniu Tony. W jego przypadku, cena przelotu dla czterech osób irlandzkim przewoźnikiem Ryanair poszybowała z £720 do £1 434.

Jet2 potwierdził, że podnosi ceny w następstwie "śmierci" Thomasa Cooka. "Nasze ceny, co jest powszechną praktyką w branży turystycznej, oparte są na zasadzie podaży i popytu. W miarę zmniejszania się podaży nieuniknioną konsekwencją jest wzrost cen" - poinformował rzecznik przewoźnika.

"Chcemy jednak zwiększyć podaż (loty i miejsca w samolotach), aby pomóc klientom w tym trudnym okresie" - dodał przedstawiciel linii.

Jednak wielu użytkowników mediów społecznościowych nie było zadowolonych z odpowiedzi firmy, a jedna osoba nazywała ją "nikczemną".

Za granicą utknęły tysiące klientów biura Thomas Cook. (Fot. Getty Images)

Po ogłoszeniu w nocy z niedzieli na poniedziałek upadłości przez firmę Thomas Cook rząd brytyjski wyczarterował 45 samolotów, którymi zamierza przywieźć do kraju ok. 155 tys. obywateli brytyjskich przebywających w chwili upadku biura na zagranicznych wycieczkach.

Czytaj więcej:

Thomas Cook na skraju bankructwa. 180 tys. turystów może mieć problem

Biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość

Pierwsi klienci Thomasa Cooka wrócili do UK

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   24 września 2019, 16:56

   Chcieli brexit to go maja tępe głupki myślały ze będą panować a tu zonk. Będą poddanymi USA zrobią prywatna służbę zdrowia i żreć chlorowane kurczaki.

  • Ue
   24 września 2019, 18:28

   Brexit means brexit. ... .

  • Leon zawodowiec
   24 września 2019, 18:34

   Ktoś tu widzi winę Brexit u? Ja widzę wine thuska i Kaczyńskiego

  • Dhead
   24 września 2019, 20:21

   A co ma wspolnego brexit z upadkiem firmy matoly ? Poprostu wlasciciele wyprowadzili kase z firmy i oglosili upadlosc. Jeszcze bedzie z tego dobra afera

  • Do Dhead
   25 września 2019, 10:41

   A wlasnie , ze ma cos wspolnego matole !
   Od trzech lat (Po referendum w/s Brexitu) systematycznie spadala ilosc klientow, ktorzy rezerwowali wczasy czesto z rocznym wyprzedzeniem !
   Ten upadek giganta jest pierwszy ale nie ostatni !

  • Kama
   2 października 2019, 01:58

   O ile dobrze sobie przypominam to po ogloszeniu Brexitu padlo bardzo duze bioro podrozy Low costs holiday...tez niby Brexit nie mial z tym nic wspolnego...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama