Menu

Ulewy w Anglii: Alerty powodziowe i paraliż komunikacji

Ulewy w Anglii: Alerty powodziowe i paraliż komunikacji
Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo padać ma do końca tygodnia. (Fot. Getty Images)
Odwołane pociągi, nieprzejezdne drogi i rzeki, które wystąpiły z brzegów - Anglia zmaga się z potężnymi ulewami i, według prognoz Met Office, deszczowa aura utrzyma się do końca tygodnia.
Reklama

Deszcz znacznie uprzykrza życie kierowcom. Woda zalała wiele dróg; część z nich jest nieprzejezdna. M25 była zamknięta w obu kierunkach przez prawie osiem godzin po tym, jak droga została podmyta i powstały dwie potężne dziury - informuje BBC.

Policja w Leicestershire poinformowała, że odbiera "mnóstwo zgłoszeń" dotyczących zablokowanych dróg. 

Ulewy spowodowały również utrudnienia na brytyjskiej kolei. Wiele pociągów jest odwołanych i ma opóźnienia. Operator kolejowy Southern odradził na Twitterze podróżowanie jego pociągami i zachęcił do korzystania z alternatywnych tras.

Tak wyglądają dzisiaj trasy kolejowe w Anglii. (Fot. Twitter/@SouthernRailUK)

Intensywne opady deszczu zmusiły brytyjskie władze do wydania 31 alertów powodziowych. W ciągu najbliższej doby - szczególnie w pierwszej połowie dnia - na niektórych obszarach może spaść 60 mm deszczu.

Brytyjska Agencja Ochrony Środowiska wydała trzy ostrzeżenia o powodziach w południowo-wschodniej Anglii: dla rzeki Wandle w Morden na południu Londynu, Emm Brook w Wokingham i Ravensbourne w Bromley. "Poziomy rzek wzrosły w wyniku burz z piorunami. Woda może zalewać nieruchomości" - podała agencja na swojej stronie internetowej.

Dzisiaj rano kobieta w wieku ok. 80 lat została uratowana z zalanego domu w West Kingsdown w pobliżu Sevenoaks (hr. Kent). "Woda sięgała do pasa" - poinformował Kent Fire and Rescue Service.

Według prognoz Met Office, deszczowa aura utrzyma się do końca tygodnia.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama