Menu

Ulewy sparaliżowały północną Anglię

Ulewy sparaliżowały północną Anglię
Wciąż nieprzejezdnych jest wiele dróg. (Fot. Getty Images)
Potężne deszcze nawiedziły wczoraj wieczorem północną Anglię, paraliżując ruch drogowy i kolejowy. Najgorsza sytuacja jest w Sheffield, gdzie zalane są ulice. Kilkaset osób było tam uwięzionych przez kilka godzin w jednym z centrów handlowych.
Reklama

Wczoraj krótko przed godz. 23:00 w całej Anglii obowiązywało 98 ostrzeżeń i 117 alertów powodziowych. Te pierwsze oznaczają, że spodziewane są podtopienia, a drugie - że podtopienia są możliwe. Najwięcej ostrzeżeń było w hrabstwie South Yorkshire, którego głównym miastem jest właśnie Sheffield.

"Służby ratunkowe pracują w pełnych składach, monitorujemy sytuację najlepiej jak potrafimy, ale jesteśmy zalewani. Wszyscy są na pokładzie, wszyscy zostali zmobilizowani, straż pożarna i służby miejskie pracują na pełnych obrotach" - oświadczył cytowany przez BBC radny z Sheffield, Mark Jones.

W Sheffield najgorsza sytuacja była w centrum handlowym Meadowhall, gdzie miał się odbyć przedświąteczny koncert. Został on odwołany w ostatniej chwili, ale i tak w centrum handlowym znajdowało się kilkaset osób, którym policja zaleciła, by nie opuszczały budynku, gdyż teren wokół niego był zupełnie zalany. Dopiero po kilku godzinach policja rozpoczęła ewakuowanie uwięzionych ludzi z budynku.

W pobliskim Mansfield, w hrabstwie Nottinghamshire, ewakuowano po południu mieszkańców 35 domów, którym zagrażała fala błota wywołana przez ulewne deszcze. Z kolei w kilku innych miejscowościach władze zaleciły mieszkańcom, by nie opuszczali domów, o ile nie jest to absolutnie niezbędne.

W South Yorkshire oraz sąsiednich hrabstwach regionu East Midlands nieprzejezdnych jest wiele dróg oraz linii kolejowych. Przewoźnik kolejowy Northern wydał pasażerom zalecenie, aby zrezygnowali z podróży na trzech trasach.

Czytaj więcej:

Meteorolodzy: Do UK nadchodzi ekstremalnie mroźna zima

Pierwszy śnieg w Londynie? Meteorolodzy podali datę

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama