Menu

Ukraina: Nie żyje 5-letni chłopiec postrzelony przez pijanych policjantów

Ukraina: Nie żyje 5-letni chłopiec postrzelony przez pijanych policjantów
Dziecko zostało ranione przez dwóch policjantów, którzy bawili się przy spożywaniu alkoholu strzelaniem z pistoletu do puszek. (Fot. Getty Images)
Na Ukrainie zmarł wczoraj 5-letni chłopiec postrzelony w głowę przez policjantów, którzy po pijanemu bawili się bronią. Dziecko walczyło o życie cztery dni. Policja twierdziła początkowo, że malec pośliznął się i uderzył głową o kamień.
Reklama

"Niestety, wysiłki lekarzy nie przyniosły wyników. 5-letni Kyryło zmarł w szpitalu. Nic nie może być pocieszeniem dla rodziców i bliskich, ale jako prezydent i ojciec chcę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani" - oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

Do zdarzenia doszło w mieście Perejasław Chmielnicki w obwodzie kijowskim w ubiegły piątek. Chłopiec trafił wtedy do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Według raportu miejscowej policji, dziecko zostało ranne podczas upadku w trakcie zabawy w pobliżu swego domu.

Lekarze, którzy zbadali chłopca, znaleźli jednak na jego głowie ranę postrzałową. Przysłani z Kijowa specjaliści z Państwowego Biura Śledczego ustalili, że dziecko zostało ranione przez dwóch policjantów, którzy bawili się przy spożywaniu alkoholu strzelaniem z pistoletu do puszek.

5-letni Kyryło został postrzelony na placu zabaw. Jego babcia przekazała mediom w niedzielę, że sprawcy, którzy zostali zatrzymani, przyznali się do winy. "Naczelnik naszego komisariatu rejonowego przyjeżdżał do nas na reanimację i mówił, że oni przyznają się do winy, ale są tak pijani, że nie wiedzą, który z nich to zrobił. Byli pijani do nieprzytomności. Po prostu się bawili" - oświadczyła.

W związku ze zdarzeniem przed siedzibą MSW w Kijowie zebrało się wczoraj wieczorem ponad 100 osób, które domagały się dymisji szefa tego resortu Arsena Awakowa. Ludzie przynieśli ze sobą znicze i zabawki. "Zabójcy" - napisali farbą na chodniku przed budynkiem.

 

  Komentarze


  • Wołyńczyk
   4 czerwca, 19:57

   Zawsze mieli coś z tym strzelaniem do dzieci

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama