Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

USA: Zmarły dwie ranne osoby z El Paso - liczba zabitych wzrosła do 22

USA: Zmarły dwie ranne osoby z El Paso - liczba zabitych wzrosła do 22
W miejscach, w których doszło do strzelaniny, wciąż gromadzą się tłumy. (Fot. Getty Images)
Dwie osoby, które odniosły rany w strzelaninie w El Paso w Teksasie, zmarły wczoraj w szpitalu. Do 22 wzrósł tym samym bilans ofiar śmiertelnych zbrodni, która według władz była motywowana nienawiścią na tle rasowym.
Reklama

Centrum medyczne Del Sol w El Paso nie ujawniło ani tożsamości ani wieku osób, które zmarły wskutek odniesionych ran.

Pracownik szpitala przekazał anonimowo, że jedną z ofiar jest starsza kobieta.

"Jeden zmarły pacjent miał poważne rany brzucha, co wpływało na wątrobę, nerki i jelita. Przeprowadzono rozległą transfuzję krwi pacjenta" - poinformował z kolei na konferencji prasowej dr Stephen Flaherty.

Dwa dni po ataku, w którym rannych zostało 26 osób, jeden pacjent pozostaje w stanie krytycznym, a pięciu kolejnych - jest w stanie stabilnym. Ranni zostali przyjęci do kilku szpitali w El Paso.

Strzelanina wstrząsnęła całymi Stanami Zjednoczonymi. (Fot. Getty Images)

Policja wciąż nie opublikowała listy ofiar ataku 21-letniego Patricka Crusiusa, który w sobotę wieczorem zaczął strzelać na terenie centrum handlowego Walmart w El Paso. Według władz, zbrodnia była motywowana nienawiścią na tle rasowym; wśród zabitych są Meksykanie. Sprawcę ujęto, może mu grozić kara śmierci.

Kilkanaście godzin później w USA doszło do kolejnej strzelaniny. W niedzielę w nocy 24-letni Connor Betts otworzył ogień w mieście Dayton w stanie Ohio, zabijając dziewięć osób i raniąc 32. Sprawca został zastrzelony przez policjantów z przechodzącego w pobliżu patrolu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama