Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

USA: Samolot z Miami do Londynu zawrócił w połowie drogi, bo pasażerka nie założyła maseczki

USA: Samolot z Miami do Londynu zawrócił w połowie drogi, bo pasażerka nie założyła maseczki
Niesforna pasażerka spowodowała, że 129 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu, odbędzie swój lot dopiero w przyszły czwartek. (Fot. Getty Images)
Samolot linii American Airlines zawrócił w połowie drogi z Miami do Londynu, ponieważ jedna z pasażerek odmówiła założenia maseczki. Są one obowiązkowym środkiem ochrony przed Covid-19 w amerykańskich liniach lotniczych - podał wczoraj serwis informacyjny CNN.
Reklama
Reklama

Samolot zawrócił po mniej niż godzinie lotu z powodu "uciążliwej klientki odmawiającej dostosowania się do federalnego obowiązku noszenia maseczki".

Po powrocie do Miami 40-letnia kobieta, która odmówiła podporządkowania się obowiązującym restrykcjom, została wyprowadzona z samolotu przez policję. Buntowniczą pasażerkę wpisano na listę osób, które nie mogą podróżować American Airlines. Jak podały linie lotnicze, jest przeciwko niej prowadzone dalsze dochodzenie.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 129 pasażerów. Polecą oni do Londynu w czwartek.

Według danych amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), w zeszłym roku doniesiono o ok. 6 tys. incydentów z udziałem nieposłusznych pasażerów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2022 roku odnotowano 151 tego typu wydarzeń. Większość z nich dotyczy osób, które odmawiają zakładania maseczek.

Czytaj więcej:

Szef Ryanaira nie chce na pokładzie samolotów niezaszczepionych pasażerów

Kobieta poddała się 5-godzinnej izolacji w samolotowej toalecie po pozytywnym teście na Covid-19

Londyn: Setki pasażerów metra bez masek ukaranych grzywną

Sadiq Khan: Maseczki pozostaną obowiązkowe w londyńskim transporcie pomimo zniesienia restrykcji

  Komentarze
  • Greg
   22 stycznia, 11:34

   Samolot zawrócił w połowie drogi - mniej więcej po godzinie lotu. 2 godziny z Miami do Londynu więc tragedii nie ma. Do Warszawy dłużej się leci.

  • Dakota
   22 stycznia, 11:52

   Jak można z powodu szmatki zawrócić cały samolot? Czy ci ludzie do reszty zglupieli? Ferderalne prawo noszenia maseczek???Ta kobieta powinna podać linie lotnicze o odszkodowanie za znęcanie się nad nią , straty moralne, poniżenie i ogólnie bezprawne pozbawienie praw człowieka.

  • Ja
   22 stycznia, 12:14

   "Samolot zawróci po mniej niz godzinie lotu"....no to naprawdę w połowie lotu, hehehe

  • Urban
   22 stycznia, 12:30

   Wszyscy dalej żyją czy już mamy ofiary śmiertrlne?

  • Olek
   22 stycznia, 13:02

   Niektórym jest ciężko zrozumieć ze prawo musi być przestrzegane. Stewardesa nie będzie się zastanawiać czy maski działają czy nie. Ma przepisy i musi przestrzegać. Za chwile ktoś postanowi nie zapiać pasów a inny otworzyc okno. To jest ewidentna ignorancja prawa. Inni mogli założyć i nic im się nie stało.

  • Janek
   22 stycznia, 13:22

   Nie musi lecieć. Może wziać kajak i w drogę

  • Made in Poland
   22 stycznia, 17:09

   Koleżanki i koledzy, Wy tak serio? Nie znacie sformułowania "w połowie drogi", co oznacza być w trakcie czegoś (nie musi być idealnie w połowie)? Nie macie co robić, tylko obliczacie? A zdawałoby się, że tyle dzieje się na świecie i powściekać należałoby się na rosnące koszty życia... Ech... Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących i tych, którzy dzisiaj wieczorem nie zamierzają być do końca trzeźwi ;-)

  • Parafina
   23 stycznia, 14:07

   No to prawdziwa bandyterka. Jest przeciwko niej prowadzone dalsze dochodzenie, ciekawe ile watkow zbadaja. Ku*wa pilot do zwolnienia i odszkodowanie dla niej.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama