Menu

USA: Samolot spadł na dom Polaków

USA: Samolot spadł na dom Polaków
Sporządzanie ostatecznego raportu NTSB w sprawie tragedii może potrwać nawet do dwóch lat. (Fot. Getty Images)
Niewielki samolot spadł wczoraj na dach domu na przedmieściach Nowego Jorku (w stanie New Jersey). Śmierć poniósł pilot maszyny - informuje dziś agencja AP. Jak dodają media, dom prawdopodobnie należał do polskiej rodziny.
Reklama

W czasie tragedii z udziałem Cessny 414 w domu, na który spadła maszyna, nikogo nie było. Ogień jednak rozprzestrzenił się na kolejny budynek, z którego uratowała się kobieta; nie odniosła obrażeń. Pożar ugaszono po kilku godzinach.

Nie ma obecnie informacji o żadnych ofiarach poza pilotem.

Portal RMF FM podał z kolei, że dom, na który spadła maszyna, należał do Polaków.

Według śledczego Adama Gerhardta z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Cessna spadła nieopodal szkoły podstawowej, około godziny 11:00 czasu lokalnego (15:00 w Wielkiej Brytanii).

Gerhardt wyjaśnił, że oczyszczenie budynku z pozostałości samolotu może zająć do trzech dni. Dodał, że w wyniku zdarzenia ucierpiał również trzeci dom.

Według amerykańskich władz Cessna 414, na której pokładzie znajdował się jedynie pilot, wystartowała z Leesburg (w stanie Wirginia) około godziny 10:00 czasu miejscowego. Do lądowania miało dojść w porcie lotniczym Linden Airport, w stanie New Jersey - około 6,5 km od miejsca katastrofy; pilot jednak utracił nagle łączność z wieżą kontroli lotów - wyjaśnia śledczy z NTSB.

Czytaj więcej:

USA: Fragmenty samolotu spadły na dom; pięć ofiar śmiertelnych

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   31 października 2019, 12:17

   To dom polskiej rodziny czy Polaków kto pisze Niemiec albo inne media

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama