Menu

USA: Sąd nie uznał obywatelstwa kobiety, która dołączyła do IS

USA: Sąd nie uznał obywatelstwa kobiety, która dołączyła do IS
"Byłam młoda i pełna ignorancji" - tłumaczyła się kobieta. (Fot. YouTube/ABC News)
Urodzona w New Jersey kobieta, która w 2014 roku pojechała do Syrii i dołączyła do tzw. Państwa Islamskiego (IS), nie jest obywatelką Stanów Zjednoczonych, bo jej ojciec miał status dyplomaty, gdy przyszła na świat - orzekł dzisiaj amerykański sędzia federalny.
Reklama

Sędzia Reggie Walton stwierdził, iż istnieją dowody, że Hoda Muthana urodziła się, gdy jej ojciec miał status dyplomatyczny, reprezentując jedno z arabskich państw w ONZ. Takich osób - argumentował -zgodnie z prawem USA i międzynarodowym nie dotyczy prawo ziemi, czyli uzyskanie przez dziecko obywatelstwa kraju, w którym przyszło na świat.

24-letnia Hoda Muthana opuściła USA z amerykańskim paszportem w 2014 roku. Rząd w Waszyngtonie utrzymywał, że nie powinna być ona uznawana za obywatelkę Stanów Zjednoczonych.

Młoda kobieta w lutym wyraziła chęć powrotu do USA wraz ze swoim synem, nawet jeśli w kraju tym miałyby być jej postawione zarzuty. "Byłam młoda i pełna ignorancji" - tłumaczyła się. "Wierzę, że Ameryka daje drugą szansę. Chcę powrócić do USA i nigdy więcej nie udam się na Bliski Wschód" - deklarowała.

W odpowiedzi na te słowa sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył 20 lutego, że Muthana nie jest amerykańską obywatelką i nie otrzyma zgody na wjazd do Stanów Zjednoczonych. Następnego dnia ojciec Muthany pozwał rząd Stanów Zjednoczonych w imieniu swojej córki i wnuka.

Czytaj więcej:

"Swatka ISIS" chce wrócić do Londynu

"Dziecko IS" po 5 latach powróciło do Włoch

Turcja zaczęła odsyłać bojowników ISIS do krajów ojczystych

  Komentarze
  • Grzegorz
   16 listopada 2019, 07:23

   I bardzo dobrze

  • A to
   16 listopada 2019, 08:44

   A to rasiści te Jankesy. Gdyby była biała to by ją wpuścili

  • Mala
   16 listopada 2019, 15:37

   Bardzo dobrze!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama