Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

USA: Miliarder spłaci studenckie pożyczki

USA: Miliarder spłaci studenckie pożyczki
Dzisiejsze gazety podały informację o wyjątkowym geście miliardera w USA. (Fot. Metro/screenshot)
Miliarder zaszokował żaków w Morehouse College w Atlancie, zobowiązując się do spłacenia ich pożyczek studenckich - informuje 'Metro'.
Reklama

Robert F Smith działający w branży technologicznej zaskoczył wszystkich, kiedy podczas uroczystości zakończenia studiów ogłosił 400-osobowej grupie studentów, że spłaci ich pożyczki, szacowane na około 40 milionów dolarów (31 milionów funtów).

"W imieniu ośmiu pokoleń mojej rodziny w tym kraju, dorzucamy coś od siebie. To moja klasa, więc moja rodzina spłaci wasze pożyczki studenckie" - oznajmił Smith, założyciel i dyrektor generalny firmy Vista Equity Partners.

Zapowiedź najpierw spowodowała zaskoczenie ze strony wykładowców i studentów, a zaraz potem wybuchły brawa. "Zarząd uczelni nie był w stanie podać dokładnej kwoty, ale średnie zadłużenie studentów to 30-40 tys. dolarów" - poinformował Terrance L. Dixon, wiceprezes ds. zarządzania rekrutacją.

Smith, który podczas ceremonii otrzymał doktorat honoris causa Morehouse, zapowiedział wcześniej prezent w wysokości 1,5 miliona dolarów dla szkoły. Dodał też, że spodziewa się, iż każdy kolejny rocznik otrzyma taką samą szansę. "Musimy dbać o naszą społeczność. Każdy może być częścią amerykańskiego snu’" - przyznał.

W ostatnich tygodniach przed ukończeniem roku akademickiego, 22-letni Aaron Mitchom sporządził arkusz kalkulacyjny z wyliczeniem, ile czasu zajmie mu spłata 200 tys. dolarów jego pożyczek studenckich. Według jego wyliczeń, przez 25 lat oddawałby połowę miesięcznego wynagrodzenia. W jednej chwili dług zniknął, a siedzący w grupie studentów Mitchom rozpłakał się.

"Mogę wyrzucić ten arkusz kalkulacyjny. Nie będę musiał żyć, jedząc kanapki z masłem orzechowym i galaretką. Byłem zszokowany. Wszyscy płakaliśmy. Z naszych barków zdjęto nam wielki ciężar" - wyznał 22-latek.

Jego matka, Tina Mitchom, również była zaskoczona. Ośmiu członków jej rodziny, w tym 76-letnia babcia Mitchoma, przez ponad cztery lata na zmianę zaciągało kolejne pożyczki, by mógł ukończyć studia. "Teraz Aaron będzie mógł odkładać pieniądze, by pomóc rodzinie, która pomogła jemu, a także zadbać o przyszłość i edukację młodszego rodzeństwa" - dodała.

Prezydent Morehouse College David A. Thomas zaznaczył, że prezent będzie miał ogromny wpływ na karierę studentów. "Wielu z nich jest zainteresowanych na przykład nauczaniem, ale podjęcie się takiej pracy z długiem studenckim nie daje szansy na utrzymanie się. W pewnym sensie jest to dar wyzwolenia dla tych młodych ludzi, przed którymi właśnie otworzyły się kolejne możliwości" - podsumował.

 

  Komentarze


  • Ja ebie
   20 maja, 17:17

   Dzieki takim ludziom odzyskuje wiare w ludzkosc brawo

  • Jaro
   20 maja, 21:33

   Panie niech mi Pan mortgage splaci

  • Lilka
   21 maja, 07:18

   Popłakałam się. Szok troszkę... :) ale jakie podbudowanie wiary, że los człowieka może się w sekundzie odmienić, że z otchłani może uratować niespodziewanie drugi człowiek. Ile w nim Bożego działania i łaski, rzadkością są już jednak tacy.
   Wielki big up dla Roberta Smitha! Chwała!
   Ślę moja skromną modlitwę za Ciebie i Twą rodzinę i Twoich studentów.

  • Do Lilka
   21 maja, 10:08

   dolaczam sie do twojej modlitwy. Chawala Panu, Bog jest nieoceniony w swoich mozliwosciach!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama