Menu

USA: Masakra w urzędzie miejskim w Virginia Beach

USA: Masakra w urzędzie miejskim w Virginia Beach
Policyjne wozy na miejscu zdarzenia. (Fot. Getty Images)
12 osób zastrzelił napastnik w urzędzie miejskim w Virginia Beach w stanie Wirginia, na wschodnim wybrzeżu USA - poinformowała miejscowa policja, której funkcjonariusze zabili sprawcę masakry. Cztery osoby, które odniosły rany w strzelaninie, przewieziono do szpitala.
Reklama

Jak wyjaśnił szef policji w Virginia Beach Jim Cervera, wczoraj około godziny 16:00 czasu lokalnego napastnik wszedł do budynku urzędu miejskiego i otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. Gdy na miejsce przybyła policja, zaczął strzelać także do funkcjonariuszy. Trafił jednego z policjantów, ale ten przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej.

Mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, zginął podczas wymiany ognia z policją.

Do tragedii doszło wczoraj po południu, a sprawcą był "niezadowolony" pracownik urzędu... (Fot. Getty Images)

Lokalna stacja WAVY podała, że sprawca masakry to długoletni pracownik miejski, który był zły, że w czwartek dostał wypowiedzenie. Jim Cervera poinformował natomiast, że mężczyzna nadal był zatrudniony w urzędzie miejskim, choć dodał, że był on "niezadowolony". Policjant nie chciał jednak powiedzieć, co spowodowało atak w urzędzie miejskim.

"To straszne zdarzenie. Brakuje mi słów by opisać to, co się stało" - stwierdził szef policji w Virginia Beach. "W tej chwili rzeczywiście mamy więcej pytań niż odpowiedzi" - przyznał Cervera.

W śledztwie miejscowej policji pomaga FBI.

Jedna z pracownic miejskich, która w czasie strzelaniny była w budynku urzędu, wyjawiła stacji WAVY, że gdy usłyszała krzyki i strzały, zadzwoniła na policję. "Zabarykadowaliśmy się w biurze. Mieliśmy tylko nadzieję, że zaraz to wszystko się skończy" - stwierdziła kobieta.

"Prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie w Virginia Beach i cały czas śledzi sytuację w tym mieście" - zakomunikował Biały Dom.

"To tragiczny dzień dla Virginia Beach i całego stanu" - napisał na Twitterze gubernator stanu Wirginia Ralph Northam, reprezentujący Partię Demokratyczną. Northam poinformował, że jest w drodze do Virginia Beach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama