Menu

USA: Koronawirus już w 50 stanach. Ponad 100 ofiar śmiertelnych

USA: Koronawirus już w 50 stanach. Ponad 100 ofiar śmiertelnych
Mieszkańcy USA tłumnie ruszyli do sklepów, aby zrobić zapasy. (Fot. Getty Images)
Przypadek zakażenia Covid-19 potwierdzono we wtorek w Wirginii Zachodniej. Oznacza to, że koronawirus dotarł już do wszystkich 50 amerykańskich stanów. Łącznie w USA zginęło już ponad 100 osób zakażonych Covid-19.
Reklama

Ulice amerykańskich miast są opustoszałe; w wielkich aglomeracjach ruch odbywa się płynnie, nawet w godzinach szczytu. W wielu stanach zamknięte są szkoły, urzędy, restauracje oraz bary. Znaczna część instytucji pracuje zdalnie. Coraz więcej firm zmuszonych jest jednak do zawieszenia swojej działalności. Zwalnianych jest wielu pracowników.

Z powodu pandemii koronawirusa Statua Wolności w Nowym Jorku, symbol USA, jest od poniedziałku zamknięta dla zwiedzających. Nieczynne są również: Pomnik Waszyngtona w stolicy kraju, wyspa Alcatraz ze słynnym nieczynnym więzieniem w Zatoce San Francisco oraz Disneyland.

Liczba zarażonych w USA rośnie. (Fot. Getty Images)

Wczoraj gubernator Nevady, Steve Sisolak, zarządził zamknięcie kasyn. Dotyczyć to będzie również obiektów w Las Vegas, mieście-symbolu dla lubiących hazard. Otwarty jest natomiast Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Obsługujące go firmy turystyczne zawiesiły jednak działalność.

Według ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych, koronawirus zaatakował ponad 5 tys. osób; zmarło co najmniej 100.

Największe ogniska zakażeń w USA znajdują się w stanach Waszyngton i Nowy Jork oraz w Kalifornii. Ostatnim stanem, w którym nie wykryto koronawirusa była Wirginia Zachodnia - we wtorek poinformowano o przypadku Covid-19 również tam.

Czytaj więcej:

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"

Koronawirus: UK zaostrza kurs. Jest projekt nadzwyczajnej ustawy

  Komentarze
  • ZZ
   18 marca, 16:51

   Mowil katar przeciez ma szczepionke kraju nic nie zabraknie Chinom nie pomogl do Angli kurczaki skazone beda plylanac miesiac mysli o sobie kasa.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama