Menu

USA: Awaryjne lądowanie samolotu. Zrzut paliwa nad placem zabaw

USA: Awaryjne lądowanie samolotu. Zrzut paliwa nad placem zabaw
W sieci pojawiły się filmy pokazujące dwie smugi paliwa, zrzucanego z samolotu. (Fot. YouTube)
Co najmniej 26 osób, w tym 17 dzieci, doznało niegroźnych obrażeń po tym, jak samolot pasażerski Boeing 777 awaryjnie zrzucił wczoraj paliwo lotnicze na plac zabaw przy szkole podstawowej w amerykańskim mieście Cudahy w hrabstwie Los Angeles - poinformowały internetowe media w USA.
Reklama

W sieci pojawiły się filmy, pokazujące dramatyczny moment. Widać na nich dwie smugi paliwa, zrzucanego z samolotu, który awaryjnie lądował w Los Angeles.

W wyniku tego, jak podała miejscowa straż pożarna, lekko ucierpiało 17 dzieci i 9 osób dorosłych. Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast objęci opieką medyczną, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratowniczej brało udział 70 strażaków. Potwierdzili oni, że na plac zabaw przy miejscowej szkole spadło paliwo lotnicze, ale nie zarządzili ewakuacji okolicznych budynków.

Dziennik "Daily Mail" pisze, że Boeing 777 należy do Delta Air Lines. Samolot leciał do Szanghaju, ale tuż po starcie z lotniska w Los Angeles z powodu awarii silnika musiał zawrócić i awaryjnie lądował.

Linie Delta Air Lines potwierdziły incydent. "Wkrótce po starcie lot 89 z Los Angeles do Szanghaju samolot miał problem z silnikiem, co wymagało powrotu do LA. Maszyna wylądowała bezpiecznie po awaryjnym zrzuceniu paliwa, aby zmniejszyć ciężar podczas lądowania" - oświadczył rzecznik linii.

Czytaj więcej:

Awaria samolotu. Musiał zawrócić na lotnisko Chopina

Samolot do Hurghady zawrócił do Katowic. Przyczyną możliwa usterka

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   15 stycznia, 12:18

   To jakie to niegroźne obrazenia?

  • Do Leona
   15 stycznia, 13:15

   a filmik obejrzales czy tylko tytuly czytasz?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama