Menu

US Open: Murray przygotowuje się mentalnie do występów w turniejach

US Open: Murray przygotowuje się mentalnie do występów w turniejach
Murray najbardziej obawia się samej podróży... (Fot. Getty Images)
Szkocki tenisista Andy Murray przygotowuje się już mentalnie do startu w wielkoszlemowym US Open. Wprawdzie turniej zaplanowany jest na przełom sierpnia i września, ale nadal nie ma pewności, czy w Nowym Jorku będzie można grać.
Reklama
Reklama

"Formy nie można zrobić w tydzień czy dwa. Przygotowanie mentalne do takiego turnieju okazuje się czasem ważniejsze niż fizyczne. Nie wiem, czy US Open się odbędzie, ale chcę być gotowy do rywalizacji" - stwierdził zwycięzca z 2012 roku.

33-letni Murray najbardziej boi się samej podróży.

"To spędza mi trochę sen z powiek. To dlatego nie zdecydowaliśmy się jeszcze na lot do Stanów Zjednoczonych. Chcemy odczekać" - przyznał dwukrotny mistrz olimpijski.

Szkot, który wrócił do rywalizacji po dwóch operacjach biodra, ma nawet nadzieję na otrzymanie tzw. dzikiej karty na turniej w Cincinnati. W tym roku, ze względu na pandemię, zawody mają się odbyć w Nowym Jorku, tuż przed US Open.

"Na razie oczywiście trudno przewidzieć, co się stanie, bo statystyki zakażeń nie są najlepsze, ale dostajemy pozytywne sygnały mówiące o tym, że oba turnieje się odbędą" - przyznała niedawno brytyjska tenisistka Johanna Konta.

Tenisowy sezon ma zostać wznowiony w sierpniu. Cykl WTA ma ruszyć 3 sierpnia w Palermo. Z kolei zawody rangi ATP miały się zacząć od 14 sierpnia w Waszyngtonie, ale turniej został już odwołany. 

Czytaj więcej:

Nadal: Jeśli sytuacja się nie zmieni, nie polecę na US Open

US Open: Turniej zgodnie z planem, ale bez kibiców

Australian Open: Z ochroną biologiczną i mniejszą liczbą widzów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama