Menu

UK ściąga do stolicy ratowników z całego kraju

UK ściąga do stolicy ratowników z całego kraju
W Londynie rośnie zapotrzebowanie na usługi ratunkowe. (Fot. Getty Images)
London Ambulance Service zaczął procedurę ściągania ratowników medycznych z innych części kraju. Decyzję o tym podjęto po rekordowej liczbie zgłoszeń telefonicznych pod numer 999 w brytyjskiej stolicy - wezwań jest tak dużo, że już sami operatorzy mają problemy z odbieraniem wszystkich telefonów.
Reklama

Epidemia koronawirusa zaczyna dotkliwie wpływać na realizację usług ratowniczych w brytyjskiej stolicy - poinformował rzecznik LAS (London Ambulance Service). 

"Pracujemy przez całą dobę, aby zapewnić londyńczykom bezpieczeństwo podczas epidemii i mamy rosnącą liczbę zgłoszeń" - wskazał. Tylko podczas jednego z ostatnich dni odebrano rekordowe 8 tys. zgłoszeń.

W ramach programu pomocy, do Londynu ściągnięto już ratowników z South East Coast Ambulance Service (SECAmb) oraz South Central Ambulance Service (SCAS). Ci pierwsi są odpowiedzialni za usługi ratownicze w hr. Kent, Surrey, East Sussex oraz West Sussex, a drugi organ odpowiada za hr. Buckinghamshire, Oxfordshire, Berkshire i Hampshire.

Oddziały A&E w stolicy zmagają się z rosnącą presją. (Fot. Getty Images)

Według informacji, do których dotarły media, ściągnięci do stolicy ratownicy "pozostaną w niej do czasu uspokojenia się sytuacji". Dziennik "Metro" donosi jednak, że władze poszczególnych gmin na własną rękę ściągają dodatkowy personel medyczny z najodleglejszych zakątków kraju.

Rzecznik LAS odmówił odpowiedzi na pytanie, czy inne organy ratunkowe również ściągają dodatkowy personel. Zaznaczył, że odpowiada jedynie za usługi dostarczane przez London Ambulance Service.

Informacje o tym pojawiły się w czasie, kiedy na jaw wyszło, że dodatkowych pracowników ściąga także London Metropolitan Police. O pomoc poproszono dziś m.in. policjantów, którzy przeszli już na emeryturę.

Czytaj więcej:

W Londynie otwarto pierwszy tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19

W bazie RAF powstanie kostnica na 5,4 tys. ciał

Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii

Rita Ora dołącza do NHS, by walczyć z koronawirusem

  Komentarze
  • Asan
   7 kwietnia, 21:02

   Dzwonią po pomoc ? A kto w weekend szwendali się tysiącami po parkach londyńskich ? Mówić do nich to jak groch o ścianę. W Londynie dopiero się zacznie zabawa , jak ma się takich głupich mieszkańców.

  • Viki
   7 kwietnia, 21:11

   Dlaczego? Bawcie sie w Pubach meczyki wasze słuchajcie waszego geniusza

  • Jerzy hajkowski
   7 kwietnia, 21:46

   do Viki; i innych ,zanim puscicie na forum post przeczytajcie go najpierw

  • Czytelnik anonimowy
   8 kwietnia, 01:52

   @ Asan @Viki obyscie nie doswiadczyli tego czego wam nie zycze

  • Bruno
   9 kwietnia, 13:45

   Bo w Londynie planują odpalić 5g na największą skalę,ignorancja zabija a wy wierzcie dalej w tego wirusa barany

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama