Menu

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów
Obecnie obowiązek kwarantanny nie obowiązuje po powrocie jedynie z 9 państw, w tym z Polski. (Fot. Getty Images)
Od jutra rana wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Danii, Islandii i Słowacji muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie - ogłosił wczoraj brytyjski rząd.
Reklama

Ministerstwo Transportu poinformowało, że decyzja o usunięciu Danii, Słowacji, Islandii i karaibskiej wyspy Curacao z listy tzw. "korytarzy podróży" wejdzie w życie jutro o godz. 4:00 rano.

Kroki te zostały uzgodnione z zdecentralizowanymi władzami Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, więc obejmują całą Wielką Brytanię, a nie - jak to bywało wcześniej - tylko Anglię.

"Odnotowano stały wzrost przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców Islandii, a dane wskazują na 921-procentowy wzrost zakażeń w ciągu ostatniego tygodnia" - przekazał resort w oświadczeniu.

Brytyjski rząd wcześniej wskazywał, że jeśli w jakimś kraju przekroczony zostanie poziom 20 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, niemal automatycznie łączyć się to będzie z powrotem kwarantanny dla przyjeżdżających stamtąd.

Jednocześnie szef resortu Grant Shapps poinformował, że w tym tygodniu żadne kraje nie zostaną dodane do brytyjskiej listy "korytarzy podróży". To oznacza, że zostało tylko dziewięć krajów, w tym Polska, które mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą odwiedzać bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie.

Minister przypomniał pasażerom na Twitterze, że prawo zobowiązuje ich do wypełnienia formularza lokalizacyjnego przy wjeździe do Wielkiej Brytanii. "To chroni zdrowie publiczne i pomaga w przestrzeganiu zasad samoizolacji" - podkreślił.

W formularzu podróżni proszeni są o podanie swoich danych kontaktowych i adresu, pod którym będą przebywać w Wielkiej Brytanii. W Anglii za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna w wysokości nawet do 3 200 funtów.

Czytaj więcej:

W UK już 4 200 osób zgłoszono na policję za złamanie kwarantanny

Niespójne decyzje ws. kwarantanny dezorientują turystów

W UK nowe zasady kwarantanny. Wraca izolacja dla podróżnych z greckich wysp

EasyJet: Klienci stracili zaufanie do podróżowania

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Portugalii

Linie Wizz Air uruchomiły specjalną mapę, aby ułatwić planowanie podróży

  Komentarze
  • Janusz
   25 września, 13:50

   Za tydzień kolejne losowanie. Wylosowanym krajom, gratulujemy.

  • Gość
   25 września, 15:34

   Czy rząd nie wie że obywatele wiedzą że to wszystko to ściema aby doprowadzić do zubożenia ludzkości?! Jeśli rządzącym wydaje się że rządzą ciemnym ludem to powinni jak Napoleon Bonaparte wieczorami przebrać się w łachmany i pospacerować ulicami swoich miast a dowiedzieli by się prawdy.

  • Fan clarksona
   25 września, 15:56

   DO GOŚĆ: myśle że lud jest ciemny.. większość ludzi wierzy w to bardziej jak w boga. Nikt nic niewie i niewidział ludzi chory w rodsinie czy znajpmych ale byś się zdziwił co potrafią wygadywać że to śmiertelny wirus i mózg atakuje.. ludzie są ciemni i pojeb.. większkość..
   Jakaś część ludzi wie o co chodsi i nic z tym nierobia.. tempota.. ludzie uwierzą we wszytsko co im rząd powie.. są ślepi.. zahipnotyzowani..

  • Do gość
   25 września, 16:01

   Zapraszam na oddział szpitalny gdzie leżą ludzie z covid. Może byś też charytatywnie w szpitalu popracowal co? Zapraszam serdecznie...

  • Góral
   25 września, 18:03

   Połowa Słowaków i tak lata z Krakowa albo Katowic

  • Idz sie leczyc
   25 września, 18:27

   sam na covid i nie pieprz glupot , nikt sie nie leczy w szpitalu bo sa puste baranie , jak nie wiesz to nie siej bzdurnych postow w sieci

  • Janusz
   25 września, 20:14

   Do gość@ Podaj namiary szpitala, w którym tylu jest covidowców. To po pierwsze. Po drugie, dlaczego ma ktoś za darmo pracować. Daj mi pensję angielskiej pielęgniarki ze wszystkimi premiami i dodatkami, to zaraz rzucam swoją pracę i zaczynam " walczyć " z wirusem. Po trzecie zaś, zapraszam na pierwszy, lepszy OIOM. Lub do hospicjum. Lub na onkologię. Tam możesz się " wyżyć " do woli. Charytatywnie oczywiście.

  • AwayMan
   25 września, 21:56

   ... a ja za trzy tygodnie i tak polecę na Gran Canarię i niechaj mnie pan premier w cztery litery cmoknie

  • Monika
   26 września, 09:24

   Do Gość i Fan Clarksona. Myślisz że to wszystko wina rządzących, że Polacy to głupcy? Czy gdybyśmy wybrali innych to problem z COVID-19 zniknie? Czy można spojrzeć w oczy rodzinom, ojcom, matkom, dzieciom i powiedzieć że ich bliscy zmarli na coś co nie istnieje, coś co jest wymyślone. To że nie znasz nikogo kto zachorował akurat jest dobre masz szanse być zdrowym. To że czegoś nie widać nie znaczy że tego nie ma. Wychodząc z toalety też myjesz ręce mimo że nic na nich nie ma i nawet jeśli los inych osób jest Wam obojętny
   Pozdrawiam, oby nie zabrakło nam łóżek. pielęgniarka Monika.

  • Janusz
   26 września, 14:58

   Monika@ Można i należy spojrzeć tym rodzinom w oczy. Tak samo rodzinom, których bliscy giną np. na wojnie. Czy w czasie powodzi, lub innej katastrofie. Rzecz nie w wierze w koronawirusa. A w "ogromną " i "śmiertelną " skalę tej tzw. pandemii. I tu jest problem. Jakieś lodowiska pełne trumien ( w Hiszpanii - sic ! ). Ciężarówki wiozące zmarłych. Itp.itd. A co do rąk? Ja myję ręce w toalecie, bo tak mnie nauczono. I na koniec. Podaj proszę namiary do szpitala, w którym pracujesz. Chyba nie ma tam za dużo kobiet, Polek, o imieniu Monika. Zweryfikujemy Twoje słowa.

  • Obywatel 7
   26 września, 15:41

   Elita świata na czele z wielkim architektem świata kreują nam rzeczywistość od pokoleń. Rotschildowie wraz ze swoimi pomiotami żydowskiego pochodzenia wymyślili ze jest nas za dużo na ziemi €

  • Janusz
   26 września, 21:25

   Czy w Londynku nikt nie pracuje? Cały dzień czekają komentarze ?

  • Kris
   27 września, 11:08

   Kolega mojego sąsiada zginął w wypadku motocyklem,oczywiście na akcie zgonu napisane przyczyna zgonu covid 19.Lekarze siedzą cicho bo kaska znowu płynie i nie potrzeba strajkować.

  • Do Pan Janusz.
   28 września, 13:33

   W szpitalu pracuje od 2006 roku. Nazwy Panu nie podam ze względu bezpieczeństwa nie wiem kim pan jest i możliwe że Pan reprezentuje jakąś organizację. Piszę pan zweryfikujemy a to liczba mnoga. Szanowny Panie co do polek pracujących w szpitalu to zdziwiłby Pan się ile ich jest. Posiadam również brytyjskie obywatelstwo gdyby jednak szukał Pan polek. Osoby które zginęły w wypadkach komikacyjnych, na wojnie etc to jednak coś innego. Tutaj winnych ustala sąd, a sprawcą jest osoba, pojazd etc. Jak prawo drogowe ma wpływ na ilość ofiar wypadków tak dystans, maseczki etc mają wpływ na ilość zakażony

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama