Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Walka o klienta trwa. W Poundland więcej produktów za £1

UK: Walka o klienta trwa. W Poundland więcej produktów za £1
Ostatnie miesiące stały się dla sklepów w UK okresem zaciekłej walki o klienta.(Fot. OLI SCARFF/AFP via Getty Images)
Drożejąca żywność zmusza brytyjskie sklepy do walki o klientów. Sieć dyskontowa Poundlound ogłosiła dzisiaj, że do końca tygodnia zwiększy ofertę produktów sprzedawanych za £1 lub mniej - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Firma odeszła od strategii "jednej ceny" w 2017 r. Teraz sprzedaje produkty od 50 pensów do 10 funtów, z czego ok. połowa asortymentu jest wyceniana na funta. Jednak do końca tego tygodnia za funta lub mniej będzie można kupić już 60 proc. produktów sprzedawanych w popularnym "funciaku". 

"W dobie galopującej inflacji, ludzie kontrolują swoje wydatki tak bardzo, jak tylko mogą" - przyznał w rozmowie z BBC szef Poundland, Barry Williams. Jak dodał, rozszerzona oferta "za jednego funta" ma ułatwić klientom zarządzanie ich budżetami.

Roczna stopa inflacji w Wielkiej Brytanii wzrosła w maju do 9,1 proc., co jest kolejnym przypadkiem, gdy osiąga ona najwyższy poziom od ponad 40 lat.

Powoduje to, że brytyjscy klienci ograniczają podstawowe zakupy. Firma badawcza NielsenIQ wykazała, że ​​jedna czwarta gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii monitoruje całkowity koszt swojego koszyka zakupów, w tym szuka ulubionych marek w dyskontach, takich jak Poundland i Home Bargains.

Szef Poundland potwierdził, że "obecnie obserwuje się wyraźną dynamikę kupujących migrujących z głównych supermarketów do dyskontów". Williams dodał, że liczba klientów sieci wzrosła o 5-10 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

Tymczasem przedstawiciele supermarketów Asda i Tesco przyznali, że kupujący zmieniają swoje nawyki z powodu wysokiej inflacji - kupują ostrożniej, a więc mniej, ale częściej. Rzecznik Asda zdradził nawet w rozmowie z BBC, że niektórzy klienci proszą kasjerów o zaprzestanie skanowania przedmiotów, gdy suma przy kasie osiągnie 30 funtów.

Największe sklepy spożywcze dużo inwestują w utrzymanie jak najniższych cen artykułów codziennego użytku, bo - jak wskazują - rynek jest obecnie bardzo konkurencyjny.

Czytaj więcej:

Popularny "funciak" stawia na sprzedaż żywności

Inflacja powoduje, że spada realny dochód mieszkańców UK

UK: Ostrzeżenie przed wzrostem cen żywności w okresie letnim

Brytyjski minister skarbu: "Pracownicy nie powinni dostawać dużych podwyżek"

Rachunki za żywność w UK "wzrosną w tym roku o £380 funtów"

Inflacja w UK wzrosła do 9,1 proc. To najwyższy poziom od ponad 40 lat

  Komentarze
  • Materac poszczany
   29 czerwca, 22:15

   Sklep dziadostwa powraca do kraju dziadostwa, istne badziewie najgorszej jakości, w sam raz dla tego upadłego raju, gdzie polskie patole z materaców się chowają po pokojach.

  • Monster
   30 czerwca, 05:13

   Droga redakcjo sklepy "funciak" od dluzszego czasu sa tylko sklepami za £1 z nazwy , bo to co dzieje sie w srodku to juz inna bajka , znalesc cos za £1 graniczy z cudem , ceny sa zawyzane i wygurowane czesto odbiegajace od reali.....

  • Cenzor
   30 czerwca, 09:32

   Wygorowane

  • Prawidłowo
   30 czerwca, 10:30

   Wygórowane.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama