Menu

UK: Ugoda z żoną dyplomaty, która śmiertelnie potrąciła nastolatka

UK: Ugoda z żoną dyplomaty, która śmiertelnie potrąciła nastolatka
Charlotte Charles i Tim Dunn, rodzice zabitego nastolatka. (Fot. Daniel Leal-Olivias/AFP/Getty Images)
Rodzice brytyjskiego 19-latka, który zginął śmiertelnie potrącony przez żonę amerykańskiego dyplomaty, osiągnęli z nią porozumienie w sprawie złożonego przez nich pozwu cywilnego o odszkodowanie.
Reklama
Reklama

Wypadek, do którego doszło w sierpniu 2019 roku, na pewien czas mocno obciążył stosunki brytyjsko-amerykańskie, a o cofnięcie immunitetu Anne Sacoolas apelowali do władz USA premier Boris Johnson i ówczesny minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Wypadek miał miejsce w pobliżu używanej przez Amerykanów bazy lotniczej RAF Croughton w hrabstwie Northamptonshire. Jadący motocyklem Harry Dunn zginął po zderzeniu z prowadzonym przez Anne Sacoolas SUV-em. 44-letnia obecnie kobieta jechała po niewłaściwej stronie drogi, a krótko po wypadku opuściła Wielką Brytanię zasłaniając się immunitetem dyplomatycznym.

W związku z odmową ekstradycji przez władze USA rodzice Dunna złożyli pozew cywilny przeciw Sacoolas w amerykańskim stanie Wirginia. W ramach tego pozwu Sacoolas i jej mąż mieli w sierpniu złożyć zeznania w sądzie, ale zostały one odroczone. Szczegóły porozumienia, o którym poinformowano we wtorek, nie zostały ujawnione.

Przedstawicele rodziny zabitego nastolatka poinformowali o osiągnięciu ugody o odszkodowanie. (Fot. Getty Images)

Pozew cywilny był odrębny od sprawy karnej, która nadal jest w toku. W grudniu 2019 roku brytyjska Prokuratura Koronna (CPS) formalnie oskarżyła Sacoolas o to, iż w rezultacie niebezpiecznej jazdy samochodem spowodowała śmiertelny wypadek - za co grozi do 14 lat więzienia.

Poinformowała też o wszczęciu postępowania przed sądem. Jednak wniosek o ekstradycję Sacoolas, który wysłało brytyjskie MSW, został odrzucony przez władze amerykańskie.

Brytyjskie MSZ przekazało, że nowa szefowa tego resortu Liz Truss, będąc w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, rozmawiała o sprawie Dunna z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.

Czytaj więcej:

UK chce ekstradycji żony amerykańskiego dyplomaty, która spowodowała wypadek

UK krytykuje USA za odmowę ekstradycji żony amerykańskiego dyplomaty

  Komentarze
  • Amber gold
   22 września, 12:14

   Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

  • Andy Roy
   22 września, 13:02

   Doradca bylej Pani Ambasador, jak uniknáć kary za wypadek i śmierć pueszego był podobno Tomasz Hajto

  • Swój
   22 września, 20:51

   Do Andy Roy problem w tym że w ogóle nigdy nic nie udowodniono tylko przypuszczano nawet wideo nie przedstawiono, znaleziono świadków którzy potwierdzili coś tam co im kazano.Amerykanski rząd chroni swoich obywateli więc się nie zgodził na nic.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama