Menu

UK: Najwyższy dobowy bilans zgonów na Covid-19 - 938

UK: Najwyższy dobowy bilans zgonów na Covid-19 - 938
Kolejne 938 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 7 097 - poinformowało dzisiaj po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Reklama

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17:00 w poniedziałek a godz. 17:00 we wtorek. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we wtorek - 786 zmarłych.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej nowych zgonów odnotowano w Anglii - 828, następnie w Szkocji - 70, Walii - 33 i Irlandii Północnej - pięć (miejsca dwóch pozostałych nie sprecyzowano).

Według danych podlegającej ministerstwu zdrowia agencji Public Health England, dotychczasowy bilans - według stanu na godz. 17:00 we wtorek - to 6 483 zmarłych w Anglii, 296 w Szkocji, 245 w Walii i 73 w Irlandii Północnej.

Wielka Brytania stała się piątym krajem - po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji - w którym liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa przekroczyła 7 000.

Jednocześnie ministerstwo zdrowia oznajmiło, że od początku epidemii przeprowadzono 282 074 testy na obecność koronawirusa, którym poddano 232 708 osób. W przypadku 60 733 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 5 492 w stosunku do poprzedniego dnia. To drugi najwyższy dobowy wzrost od początku epidemii. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9:00 we wtorek do godz. 9:00 w środę.

Podczas codziennej konferencji prasowej na Downing Street Angela McLean, główna doradczyni naukowa ministerstwa obrony, mówiła jednak, że mimo wzrostu liczby zgonów widać pewne pozytywne sygnały, bo stabilizuje się liczba osób przyjmowanych do szpitali i osób na oddziałach intensywnej terapii.

Czytaj więcej:

Decyzja o kolejnych restrykcjach w UK "nie zostanie opóźniona"

W UK rekordowa liczba 854 zgonów w ciągu doby

Trump o respiratorach dla UK: "Załatwimy to"

Koronawirus w UK: Wynajmujący "nadal muszą płacić czynsz"

  Komentarze
  • Virus
   8 kwietnia, 19:19

   Bedzie jeszcze gorzej, ludzie teraz wszedzie laza jak karaluchy, razem z dzieciarnia, spotykaja sie ze znajomymi, sasiedzi sie odwiedzaja.Zostan w domu to tylko prosba, nie ma konsekwencji, nie ma stanowczosci w egzekwowaniu tego.Poza tym o ile pod sklepami kolejka i 2 m odstepu to w sklepach juz lache klada, ile razy ktos o malo sie o mnie nie otarl.Inne kraje jakos powaznie do tego podchodza, a tu totalny burdel jak zwykle.

  • Leon
   8 kwietnia, 19:52

   Przestańcie siać panikę, codziennie umiera w UK ponad 1.5 tys ludzi

  • Marcin
   8 kwietnia, 20:46

   dokladnie umiera 1670 na dzien srednio 2019

  • Kris
   8 kwietnia, 20:59

   Virus
   To wracaj do Polski po co to siedzisz

  • Do virus
   8 kwietnia, 21:42

   Nie rozumiem po co tu jesteś ? Skoro taki burdel to wracaj do kraju. Szczytem bezczelnosci jest przyjechać w gości I zrobić kupę na środku pokoju. Miej trochę honoru . Mieszkam w Londynie I akurat u mnie jest cisza i spokój...malo kogo widać na ulicy. W parku nieopodal stał dziś patrol policji...W sklepach po parę osób...Wszyscy się omijają z daleka. Więc przestać siać zamęt...

  • Mar Ta
   8 kwietnia, 23:40

   Boże ludzie po co piszecie po co tutaj siedzisz, wracaj do Polski itp !!! Może ta jedna osoba właśnie stosuje się do ograniczeń i widzi co się dzieje dookoła , wyraża tylko swoje zdanie !! Też mieszkam w Londynie , Wembley, zaraz obok głównej ulicy i życie toczy się normalnie , zależy chyba gdzie mieszkasz . Ludzie chodzą w grupach , mieszkam naprzeciwko parku i policję widziałam w niedzielę tylko jak prosili ludzi żeby się rozeszli . Biegaczy jest nagle kilka razy więcej niż zazwyczaj .

  • Ssss
   9 kwietnia, 00:43

   Do do virus
   Też mieszkam w londynie i ludzi jest wszędzie pełno i nie mówię tylko o swojej dzielnicy bo też pracuje jako kierowca i jeżdżę po innych dzielnicach i jest to samo.

  • Bbb
   9 kwietnia, 05:59

   Jak czytam niektorych wypowiedzi to tylko smiac sie z glupoty ludzkiej .Jakim prawem zabraniasz mu sie bac co to znaczy wracaj do Polski, kim ty jestes czlowieku spokuj jest u ciebie u mnie ale jak ktos sie zarazi z twoich bliskich to poderzewam ze pierwszy morde bys otwieral jaki to zly ten kraj .ZOSTAN W DOMU TO FIKCJA ANGLI widac po statystykach kazdy powinnien zadbac o siebie MASKA NA TWARZ I REKAWICZKI .

  • Pan
   9 kwietnia, 10:08

   wracaj do Polski:) Ach ci Polscy patrioci . Bardziej dbaja o opinie anglików niz Polaków . Jestem tego samego zdania na Stamfordhill ludzi jak w święta nikt nietrzyma dystansu,parki pełne grubych polek i brzydkich chudych polek pełno biega po parku

  • Mar Ta do Pan
   9 kwietnia, 11:04

   Co ma patriotyzm do tego ? 🤨 Że ktoś wyraża swoją opinię na temat kraju w jakim mieszka. Jak by wychwalał to też by źle było prawda ? Pan z pewnością patriota nie jest wypowiadając się w tak miły sposób o swoich rodaczkach ... Ktoś może w ten sposób o Panu pomyśleć widząc Pana na ulicy , że chodzi Pan bez celu i nie trzyma dystansu .... Najlepiej , wszyscy do jednego worka , i wracaj do Polski , więcej jadu wylać jeszcze ....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.06.2020
  GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

  Sport


  Sport

  Reklama