Menu

UK: Najwięcej osób pracuje z domu w Londynie

UK: Najwięcej osób pracuje z domu w Londynie
Londyńczycy pracują z domu, rzadko nawiązują kontakty z sąsiadami i narzekają na samotność... (Fot. Getty Images)
Oficjalne dane pokazują, że od czasu wprowadzenia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, więcej osób pracuje z domu w Londynie niż w jakiejkolwiek innej części kraju. Okazuje się ponadto, że londyńczycy są także najmniej skłonni do kontaktów z sąsiadami.
Reklama

Według ONS (brytyjskiego urzędu statystycznego - przyp. red.), prawie 61 procent mieszkańców stolicy stwierdziło, że pracowało z domu w kwietniu, znacznie wyprzedzając rezydentów południowego wschodu kraju (50,4 procent). W East Midlands tylko 32,6 procent osób pracowało z domu.

W Londynie zaledwie 15,6 procent gospodarstw domowych zgłosiło zmniejszenie dochodów w kwietniu. Najbardziej ucierpiał pod tym względem region West Midlands - 21,1 procent.

Londyn okazał się także najmniej przyjazną częścią Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o kontakty sąsiedzkie. Tylko 48 procent przyznało, że przynajmniej raz w kwietniu sprawdziło co słychać u sąsiadów, w porównaniu z 64 procentami na południowym zachodzie.

Londyńczycy byli również najbardziej samotnymi mieszkańcami kraju podczas blokady - aż 26 procent z nich przyznało, że odczuło samotność w kwietniu, podczas gdy w całym UK liczba ta wyniosła 22 procent. Najmniej samotne czuły się natomiast osoby zamieszkujące południowo-wschodnie regiony wyspy.

Czytaj więcej:

Londyn: Burmistrz chce obowiązkowych masek w metrze

Londyn: Southbank Centre "może być zamknięte do kwietnia 2021 r."

Polacy wcale nie uciekają z Londynu

Naukowcy: W UK za wcześnie na luzowanie restrykcji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 08.07.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama