Menu

UK: Czy wakacje w "bursztynowych krajach" będą możliwe dla zaszczepionych?

UK: Czy wakacje w "bursztynowych krajach" będą możliwe dla zaszczepionych?
Jeśli rządowe plany wejdą w życie, zaszczepieni brytyjscy turyści będą mogli bez przeszkód podróżować do letnich hotspotów, takich jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd nie wyklucza, że wkrótce pozwoli w pełni zaszczepionym mieszkańcom Anglii na swobodne podróże do krajów z 'bursztynowej listy', takich jak Hiszpania czy Polska - informują brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Szczepionki przeciw Covid-19 mogą odegrać dużą rolę w przywracaniu międzynarodowych podróży z Wielkiej Brytanii.

Według doniesień "Daily Telegraph", brytyjskie władze przyglądają się rozwiązaniu, zgodnie z którym w pełni zaszczepieni mieszkańcy Anglii uniknęliby 10-dniowej kwarantanny po powrocie z krajów z "bursztynowej listy". Informacje te potwierdziła rzeczniczka rządu Borisa Johnsona.

Jeśli plany wejdą w życie, zaszczepieni brytyjscy turyści będą mogli bez przeszkód podróżować do letnich hotspotów, takich jak Hiszpania, Portugalia, Francja i Włochy, które znajdują się obecnie na rządowej "bursztynowej liście". Jest na niej również Polska.

Każdy podróżny powracający z tych krajów musi obecnie poddać się 10-dniowej, domowej kwarantannie oraz wykonać dwa testy na Covid-19 - 2. i 8. dnia po powrocie do Anglii.

"Współpracujemy z branżą turystyczną na rzecz bezpiecznego powrotu do podróży międzynarodowych. Jednocześnie kierujemy się jednym nadrzędnym priorytetem -  zdrowiem publicznym" - podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego rządu. "Decyzje dotyczące naszego systemu sygnalizacji świetlnej są stale weryfikowane i oparte na szeregu czynników zdrowotnych" - dodała. 

Kluczowymi czynnikami decydującymi o tym, na jaką listę trafia dany kraj, są: odsetek zaszczepionej populacji, wskaźnik zapadalności, rozpowszechnienie wariantów budzących obawy oraz dostęp danego kraju do wiarygodnych danych naukowych i sekwencjonowania kodu genetycznego wirusa.

Na brytyjskiej rządowej "zielonej liście" krajów, po przyjeździe z których nie trzeba odbywać kwarantanny, znajduje się obecnie tylko 11 destynacji, w tym Gibraltar i Islandia. Na początku tego miesiąca z listy państw bezpiecznych epidemicznie została usunięta Portugalia.

Kolejna rewizja "zielonej listy" na nastąpić 24 czerwca.

Czytaj więcej:

Zielona lista w Anglii: Dokąd można polecieć na wakacje?

Branża lotnicza w UK: "Zielona lista" krajów musi być rozszerzona

Brytyjski rząd usunął Portugalię z "zielonej listy" podróży

Brytyjczycy przerwali urlopy w Portugalii, by uniknąć kwarantanny

Rząd do mieszkańców UK: "Zostańcie na wakacje w kraju"

Rząd Malty: Wielka Brytania nie wpisała nas na "zieloną listę" z powodów politycznych

Rząd UK "do sierpnia nie pozwoli na podróże do głównych kurortów w UE"

  Komentarze
  • Aa g( plaskoziemca)
   17 czerwca, 17:08

   No i prawda jest że szczepionki podejrzanym preparatem nie sa obowiązkowe. No bo kto komu karze udać sie na urlop na siłę. Dżab end flaj jak to już było powiedziane. W tegorocznej ofercie wyjazdy jedynie w pakiecie all slave inclusive. Najpierw pozwolić ludziom na wszytko a potem zgnoic pod przykrywką pandemii . Ach ten plan globalistow jak on z łatwością wchodzi. " Łatwiej człowieka oszukać niż wytłumaczyć mu ze jest manipulowany" okragloziemcy znacie te powiedzenie?

  • Anżej
   17 czerwca, 18:53

   Impfung macht frei

  • JoBo
   17 czerwca, 19:44

   Od stycznia, zeszłego roku, czeka na mnie oplacony hotel w Nicei. Do listopada. Potem zwrot kasy. We wrześniu mam urlop. Nie chcę mi się wierzyć, że polecę.

  • JoBo
   17 czerwca, 19:45

   @Anżej, świetny komentarz !!

  • Darek
   17 czerwca, 19:50

   tak wieza szczepionka a sa juz przypadki ze po dwóch szczepionkach zostali zarazeni i sa na kwarantannie przyklad z ameryki

  • Miekiszon
   17 czerwca, 19:52

   Ciekawe czy bursztynowe kraje wpiszą UK na bursztynowa listę bo na zielona to znów się nie lapiemy

  • Anka
   17 czerwca, 20:34

   Wczoraj portal mirror.uk podawał,że 24 czerwca 10 nowych państw dołączy do grupy zielonej - w tym Polska !!!!

  • *M*
   17 czerwca, 20:55

   A za chwile inne kraje nie będą przyjmować brytyjskich turystów ze względu na nowy wariant covida . I takie będzie ich podróżowanie . 2 dawki szczepionki i wakacje będą w domu spędzać

  • Koko
   17 czerwca, 21:26

   Do Aa,ty naprawde tak myślisz,to chore pandemic naprawde jest,ludzie umieraja i to coraz młodsi.Tylko dlatego aż tak wielu nie umarło bo szybko rozprowadzono maseczki,żele dezynfekcyjne i zakazy które trwają do dzisiaj.Szczepionka jest niezbedna żeby przeżyc bo virus mutuje i teraz nie walczą o życie starsi,osoby z chorobami współistniejącymi ale zdrowi młodzi ludzie.A tak naprawde nie wiesz czy jak przejdziesz łagodnie Covid-19 to za pare lat nie będziesz mièć problemów ze zdrowiem.

  • Alex
   17 czerwca, 22:05

   Darek a Ty do szkoły chodziłeś?,chociaż 4 klasy szkoły podstawowej?, nie pisz chłopie na forum, nie rób sobie wstydu..

  • Tyler
   17 czerwca, 23:10

   Do Koko. Ty Sam wierzysz w to co napisales? Brednie powtarzane z TV. Gdzie Ty widzisz młodych umierających? Żele dezynfekujące które wypalają skórę u dzieci? Maseczki na których lęgną się patogeny a które przed niczym nie chronią? Szczepionki po których ludzie dalej chorują? Zamknij się w domu, dziabnij się 4 dawkami i załóż 3 maski na raz. Daj ludziom żyć. Mamy dość jusz tej paranoi która tacy jak Ty rozsiewają. (Cała moja rodzina miała covida. Nie szczepimy sie)  • Tusia
   17 czerwca, 23:53

   Ostatnia prosta... Już nie jeden to powielał i już go z nami nie ma. Experymentalne preparaty genetyczne wstrzykujcie sobie dalej. Globaliści dobrze wsztstko zaplanowali ehh

  • On
   18 czerwca, 06:26

   Widzę, że i tu zakradają się dziwne osobistości z łamaną polszczyzną.
   Internet botami stoi.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama