Menu

UEFA zawiesiła postępowanie dyscyplinarne wobec trzech klubów Superligi

UEFA zawiesiła postępowanie dyscyplinarne wobec trzech klubów Superligi
Na zdj.: migawka z meczu Barcelony z Realem Madryt z 10 kwietnia br. (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zawiesiła postępowanie dyscyplinarne wobec Juventusu Turyn, Barcelony i Realu Madryt, które wciąż są członkami tzw. Superligi. Z projektu wycofało się dziewięć innych klubów, na które już wcześniej nałożono kary finansowe.
Reklama
Reklama

UEFA wszczęła postępowanie 12 maja. Według wydanego przez nią wczoraj komunikatu, procedura została zawieszona "do odwołania".

Superliga to ogłoszona w kwietniu inicjatywa 12 spośród najbogatszych klubów na Starym Kontynencie. Stworzyły one konkurencyjne dla europejskich pucharów pod egidą UEFA rozgrywki, w których one i trzy inne kluby miałyby niezmiennie prawo występu, a pięć pozostałych miejsc przeznaczono by co roku dla innych drużyn, na zaproszenie.

Krytyka ze strony wielu środowisk piłkarskich, w tym byłych trenerów i zawodników, a także kibiców, skłoniła do rezygnacji z projektu większość jego twórców: Manchester City, Manchester United, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Tottenham Hotspur, Liverpool, Atletico Madryt, AC Milan i Inter Mediolan. Juventus, Real i Barcelona jako jedyne oficjalnie się od niego nie odcięły.

Premier League poinformowała, że sześć angielskich klubów zaangażowanych w projekt przyjęło "w geście dobrej woli" wspólną finansową karę wysokości 22 mln funtów, czyli ok. 3,6 mln funtów na klub.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama