Menu

UE rozdaje 20 tys. biletów na podróż po Europie

UE rozdaje 20 tys. biletów na podróż po Europie
Podróż odbywa się przeważnie koleją. (Fot. Getty Images)
Ruszyła kolejna edycja programu DiscoverEU, organizowanego przez Komisję Europejską. Od wczoraj każdy 18-letni obywatel UE może zgłosić się do udziału w konkursie, w którym może zdobyć bilety na podróż po Europie w lecie.
Reklama

W minionej odsłonie DiscoverEU wzięło udział prawie 95 tys. młodych ludzi ze wszystkich państw członkowskich UE. W tym roku dzięki niemu 1,4 tys. młodych Polaków ruszyło w wakacyjną podróż po Starym Kontynencie. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można składać do 28 listopada.

Zwycięzcy będą mogli odbyć podróż po Europie między 1 kwietnia a 31 października 2020 r. 

Uczestnicy DiscoverEU mogą brać udział w różnych spotkaniach i wydarzeniach zorganizowanych podczas podróży. Co roku wydarzenia w ramach inicjatywy DiscoverEU organizowane są wokół tematu związanego z priorytetami Unii Europejskiej. W 2020 r. będzie to "Zrównoważona zielona Europa".

W konkursie mogą brać udział osoby, które do końca roku będą mieć ukończone 18 lat. Podróż może trwać maksymalnie 30 dni.

Zwycięzcy będą mogli odbyć podróż po Europie między 1 kwietnia a 31 października 2020 r. (Fot. Getty Images)

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Zgłoszenia oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. W styczniu 2020 r. uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu, uzyskanych na podstawie quizu z ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej.

Laureaci mogą podróżować indywidualnie lub w grupie maksymalnie pięciu osób. Podróż odbywa się przeważnie koleją.

Jednak, aby dostęp do konkursu był zapewniony we wszystkich zakątkach kontynentu, laureaci mogą skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach, samolot. Dzięki temu młodzi ludzie, którzy mieszkają na obszarach trudno dostępnych lub na wyspach, także będą mogli wziąć udział.

Początkowy budżet na inicjatywę wynosił 12 mln euro. Budżet na 2019 r. wynosi 16 mln euro, a na 2020 r. planuje się budżet w wysokości 25 mln euro,

Czytaj więcej:

Nowy pomysł linii lotniczych. Pokażą, gdzie siedzą dzieci

Which?: Brytyjczycy wolą Kraków od Amsterdamu czy Berlina

Podróże samolotem: 83 proc. Europejczyków nie zna swoich praw

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama