Menu

UE przekaże 24 mln euro pomocy humanitarnej dla wschodniej Ukrainy

UE przekaże 24 mln euro pomocy humanitarnej dla wschodniej Ukrainy
Ukraina nie kryje swoich proeuropejskich aspiracji. (Fot. Thinkstock)
Unia Europejska przeznaczy 24 miliony euro na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych konfliktem we wschodniej Ukrainie - ogłosiła wczoraj Komisja Europejska.
Reklama

"Cztery lata konfliktu spowodowały ogromne obciążenia dla ludności cywilnej we wschodniej Ukrainie i nie można zapomnieć o tym kryzysie humanitarnym przy granicy Unii Europejskiej. Pomoc w potrzebie jest priorytetem UE, a nasz nowy pakiet zapewni taką niezbędną pomoc - żywność, opieką zdrowotną i edukację dla dzieci" - przekazał komisarz do spraw pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides.

Środki UE mają być pomocą także dla tych, którzy uciekli z obszarów objętych konfliktem do sąsiednich krajów. Od początku konfliktu w 2014 r. UE przekazała na pomoc humanitarną na Ukrainie łącznie ponad 677 mln euro.

Wojna na Ukrainie była tematem konferencji w Parlamencie Europejskim, w której wzięli udział żołnierze, wolontariusze i pracownicy organizacji humanitarnych. W wydarzeniu wzięła również udział ukraińska wicepremier do spraw integracji europejskiej i euroatlantyckiej Iwanna Kłympusz-Cyncadze.

Polska europosłanka i organizatorka konferencji Anna Fotyga zapewniła o wsparciu swoim, ale także licznych europarlamentarzystów, udzielanym od czterech lat Ukrainie w obliczu rosyjskiej agresji. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, by przedstawiane przez Państwa świadectwa były znane opinii publicznej” - oznajmiła Fotyga.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama