Menu

UE apeluje m.in. do Netfliksa o obniżenie jakości wideo

UE apeluje m.in. do Netfliksa o obniżenie jakości wideo
Wszystko po to, aby ograniczyć ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach. (Fot. Getty Images)
Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował do internetowych platform streamingu wideo, takich jak np. Netflix, aby przyjęły rozwiązania, które ograniczałaby ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach z powodu koronawirusa.
Reklama

Komisja Europejska uważa, że nadmierny transfer danych, spowodowany telepracą lub oglądaniem filmów, wiąże się z ryzykiem obciążenia infrastruktury internetowej w czasie, gdy jest ona potrzebna również opiece zdrowotnej, czy nauczaniu online.

W tej sprawie Breton rozmawiał wczoraj z prezesem Netfliksa, Reedem Hastingsem. "Platformy streamingu, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusa" - podkreślił Breton.

Zachęcił platformy oferujące wideo online, jak Netflix, do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej.

Breton dodał, że operatorzy telekomunikacyjni powinni również podjąć kroki w celu zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy powinni w domu przełączać się na Wi-Fi, zamiast korzystać z transferu poprzez maszty telekomunikacyjne.

Czytaj więcej:

Awaria wszystkich sieci komórkowych w UK

Naukowcy ustalili, jak organizm walczy z koronawirusem

Angela Merkel: Koronawirus to największe wyzwanie od czasów II wojny światowej

Zero nowych lokalnych zakażeń w Chinach

Główny negocjator ds. Brexitu zakażony koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama