Menu

Tyson Fury może odnowić licencję i wrócić do boksu

Tyson Fury może odnowić licencję i wrócić do boksu
Tyson Fury ma powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)
Brytyjska Rada Kontroli Boksu poinformowała, że licencja Tysona Fury'ego może zostać odnowiona. Warunkiem jest przejście przez byłego mistrza świata wagi ciężkiej testów medycznych.
Reklama

Rada zawiesiła licencję Brytyjczyka w 2016 roku, w związku z wykryciem w jego organizmie niedozwolonych środków. Sytuacja Fury’ego zmieniła się po tym, jak ten zaakceptował sankcje nałożone na niego przez Brytyjską Agencję Antydopingową (UKAD).

Fury po raz ostatni walczył w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał Władimira Kliczkę i zdobył pasy mistrza świata czterech federacji. Od tamtej pory nie pojawił się w ringu, mimo że dwukrotnie miało dojść do rewanżu z Ukraińcem. Za pierwszym razem Brytyjczyk wycofał się, zgłaszając kontuzję. Za drugim pojedynek został anulowany, bo w organizmie Fury'ego znaleziono kokainę.

Media spekulują że Fury może pojawić się w ringu już w kwietniu. 29-letni bokser musi jednak wcześniej wrócić do formy, gdyż obecnie waży prawie 160 kilogramów, o kilkadziesiąt więcej niż przed swoim ostatnim pojedynkiem. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama