Menu

Tysiące migrantów utknęły z powodu zimy

Tysiące migrantów utknęły z powodu zimy
Migranci próbują przedostać się przez granicę Chorwacji, aby mieć dostęp do całej UE. (Fot. Getty Images)
Zimowa pogoda i zaostrzone chorwackie kontrole graniczne powstrzymały tysiące migrantów przed próbami przedostania się z Bośni i Hercegowiny do Unii Europejskiej - poinformował dziś Reuters. Migranci utknęli tam do wiosny.
Reklama

W trzech ośrodkach dla migrantów w bośniackich miastach Bihać i Velika Kladusza znajduje się obecnie ponad 3 tys. ludzi.

W Bihaciu ośrodek dla ok. 2 tys. migrantów zorganizowano w wielkich halach nieczynnej fabryki. Migrantom zapewnia się tam ogrzewane namioty i kontenery, trzy posiłki dziennie i opiekę medyczną. Reuters podkreśla, że wielu z nich będzie chciało ruszyć w dalszą drogę, gdy skończy się zima.

Agencja odnotowuje, że Unia Europejska przeznaczyła ponad 9,2 miliona euro, by pomóc władzom Bośni i Hercegowiny w zajęciu się napływem migrantów przed nadejściem zimy. Środki te są przekazywane za pośrednictwem Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji i Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Agencja zwraca uwagę, że Bośnia i Hercegowina stała się w tym roku głównym krajem tranzytowym dla migrantów, ponieważ inne państwa, m.in. Węgry i Słowenia, uszczelniły swe granice. Od stycznia do Bośni i Hercegowiny przybyły ponad 23 tys. migrantów, głównie z Pakistanu, Afganistanu, Iraku i Iranu. Kilka tysięcy migrantów utknęło teraz, ponieważ zimowa pogoda i chorwacka policja uniemożliwiają im dalszą drogę.

 

  Komentarze


  • Wira
   15 grudnia 2018, 17:22

   Zero kobiet. Wszystko to napalalone dziadostwo. Biedne Niemki I francuski

  • Obserwator
   15 grudnia 2018, 18:55

   Tak czytam, o tym co się dzieje i chyba cały świat zapomniał, ile Europa przeszła w XX wieku, by było tak jak jest. Ilu Europejczyków wybiło się na wzajem, ile to razem milionów istniej. Każdy z nas stracił kogoś w rodzinie, by w efekcie żyło się lepiej. Dużo też po wojnie pracowali nasi rodzice, dziadkowie...… Moim skromnym zdaniem, każdy ma prawo do życia w pokoju i dobrobycie. Ale to wymaga wysiłku a nie imigracji bez zaproszenia. Imigranci idą na łatwiznę po prostu i tyle w temacie. Zapewne Ameryki nie odkryłem, ale to prawda.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama