Menu

Twitter od 22 listopada rezygnuje z reklam politycznych

Twitter od 22 listopada rezygnuje z reklam politycznych
Twitter wstrzyma wszystkie polityczne reklamy na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Od 22 listopada na Twitterze nie będzie można zamieszczać politycznych reklam - poinformował w tym tygodniu Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny tego serwisu społecznościowego.
Reklama

"Podjęliśmy decyzję, by wstrzymać wszystkie polityczne reklamy na całym świecie na Twitterze. Wierzymy, że na zasięg wiadomości o treści politycznej trzeba zasłużyć, a nie go kupić" - napisał na swoim koncie w tym serwisie Dorsey.

Podkreślił, że nie chodzi o wolność wypowiedzi. "Chodzi o płacenie za zasięg. A płacenie za zwiększenie zasięgu politycznych treści niesie znaczące konsekwencje, na które obecna infrastruktura demokratyczna może nie być przygotowana" - dodał. Szczegóły zakazu mają zostać opublikowane 15 listopada.

Decyzja Twittera zbiega się początkiem amerykańskiej kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się blisko za rok, 3 listopada 2020 roku.

W USA trwa dyskuja, jaką politykę powinny prowadzić media społecznościowe wobec zamieszczanych za ich pośrednictwem kłamstw i treści radykalnych. Facebook, który poddany jest szczególnej krytyce, wykluczył wprowadzenie zakazu politycznych reklam. 

Czytaj więcej:

Koniec z "prześladowaniem" użytkowników? Nowa funkcja Facebooka

Facebook będzie musiał usuwać komentarze uznane za nielegalne

Facebook zapłaci "maksymalną karę" za aferę Cambridge Analytica

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama