Menu

Tusk spotkał się z papieżem. Podarował mu dąb z Polski

Tusk spotkał się z papieżem. Podarował mu dąb z Polski
Donald Tusk wręczył papieżowi w prezencie dąb z Polski. (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek przyjął dzisiaj na audiencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spotkanie odbyło się w papieskiej bibliotece Pałacu Apostolskiego
Reklama

To było kolejne spotkanie Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej z papieżem. Audiencję zorganizowano na niecałe dwa miesiące przed zakończeniem kadencji przewodniczącego Rady.

Na audiencje Donald Tusk przybył ze swoją rodziną: żoną Małgorzatą, córka Katarzyną z dzieckiem i jej mężem, synem Michałem i jego żoną oraz trzema ich synami. Rozmowa papieża z Tuskiem trwała około 10 minut. Na jej początku, jeszcze w obecności dziennikarzy, szef Rady Europejskiej mówił papieżowi po angielsku, że jego kadencja zbliża się do końca.

Na audiencje Donald Tusk przybył ze swoją rodziną. (Fot. Getty Images)

Potem, w otwartej części audiencji z udziałem rodziny Donald Tusk wręczył papieżowi w prezencie drzewko tłumacząc, że jest to dąb z Polski, który w jego kraju jest symbolem siły.

Papież podarował Tuskowi płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą gołębicę jako symbol pokoju, a także orędzie na Dzień Pokoju - podpisany w lutym w Abu Zabi dokument o ludzkim braterstwie i encykliki.

Szef Rady Europejskiej przybył do Watykanu w przeddzień inauguracji nadzwyczajnego synodu biskupów na temat Amazonii, w trakcie którego poruszone zostaną obecne także w unijnej agendzie kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz zagrożeń wynikających z jego degradacji i ze zmian klimatycznych.

Po spotkaniu z papieżem Donald Tusk przeprowadził rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

 

Czytaj więcej:

Tratwa z migrantami na placu Świętego Piotra

Papież: Ksenofobia to choroba, kto wznosi mury, zostaje sam

Papież: Ubóstwo nie jest fatalnym przeznaczeniem

  Komentarze


  • Typ
   5 października, 17:19

   ukradl dab

  • Do Edka
   5 października, 18:27

   wina Tuska

  • Czytelnik
   5 października, 22:58

   patrzac na liscie to ten symbol sily taki zdrowy nie jest, jak na prezent dla papieza troche slaby a moze te dziury w lisciach bo z lokatorami gratis?

  • Polak
   6 października, 05:54

   Ten dąb ma dziury w liściach. Obumiera. Jasne przesłanie. Odpowiednik. Niby nic a jednak symbol. Te dziury są łatane teraz. Gospodarka pędzi. Złotówka w górę. Odzyskane 70% z Amber Gold. Upływ vatu zatrzymany. Setki kamienic zwrócone. Aresztowania. Platforma to zło.

  • Skarpetkowy sandalek
   6 października, 15:33

   typowe komentarze sfrustrowanych narzekaczy...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama