Menu

Tusk: W sprawie Brexitu za 7-8 godzin wszystko powinno być jasne

Tusk: W sprawie Brexitu za 7-8 godzin wszystko powinno być jasne
"Wszystko idzie w dobrą stronę, ale z Brexitem i z naszymi partnerami brytyjskimi wszystko jest możliwe". (Fot. Getty Images)
Teoretycznie za 7-8 godzin wszystko powinno być jasne w kwestii Brexitu; cały czas trwają negocjacje, wszystko idzie w dobrą stronę, ale z naszymi partnerami brytyjskimi wszystko jest możliwe - ocenił dziś po południu w rozmowie dziennikarzami szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Reklama

"Cały czas trwają w tej chwili negocjacje, ja miałem nadzieję, że otrzymamy już gotowy, wynegocjowany tekst o charakterze prawnym dzisiaj, nawet przed południem, żeby państwa członkowskie mogły się zapoznać ze szczegółami tego porozumienia" - przyznał Tusk.

"Wszystko idzie w dobrą stronę, ale z Brexitem i z naszymi partnerami brytyjskimi wszystko jest możliwe. Tam ciągle się kotłuje i zasadnicze zręby tego porozumienia są gotowe i teoretycznie moglibyśmy jutro zaakceptować ten deal, to porozumienie z Wielką Brytanią i uniknąć chaosu i tych nieszczęść" - dodał.

Rozpoczynający się jutro dwudniowy szczyt UE poświęcony Brexitowi jest uważany za ostatnią szansę na zawarcie porozumienia tak, aby możliwe było wyjście Wielkiej Brytanii w planowanym terminie, czyli 31 października. 

Na 24 godziny przed rozpoczęciem szczytu w Brukseli panuje przekonanie, że na zatwierdzenie prawnego porozumienia na szczycie, o ile zostanie ono osiągnięte, będzie już za późno. Zamiast tego szefowie państw i rządów mają dać dalsze wytyczne polityczne oraz zwrócić się do Wielkiej Brytanii o stanowisko ws. uzgodnień.

Czytaj więcej:

Tusk do Johnsona: Nie chodzi o głupią grę oskarżeń, ale o przyszłość UK

Donald Tusk o Brexicie: "Mam sygnały, że umowa jest możliwa"

"Są powody do optymizmu ws. Brexitu, ale propozycje niewystarczające"

Polskie MSZ: "Znowu są szanse na ratyfikację umowy ws. Brexitu"

  Komentarze
  • 20002
   16 października 2019, 15:55

   Co tam u jachiry zmywaki?

  • Wasp
   16 października 2019, 16:46

   Brawo Pan Premier Donald Tusk przyszly prezydent Polski !

  • Fx
   16 października 2019, 16:58

   Polska sprzedaje się ze wszystkich dóbr , kaczor pcha do polski wszystko co śmierdzi chemią, jestem pełen podziwu Szwajcarii ze nikt jej nie naciska żeby kupowała te syfy z uni , jedyny ekologiczny kraj w Europie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości