Menu

Turystka z USA zachwycona Wetherspoonem hitem internetu w UK

Turystka z USA zachwycona Wetherspoonem hitem internetu w UK
Kultura picia w pubach jest unikatowa dla Wielkiej Brytanii i zachwyca turystów, a sieć Wetherspoon dodatkowo kusi niskimi cenami. (Fot. Getty Images)
Amerykańska turystka Mallory Bartow nagrała na platformie społecznościowej TikTok filmik, który szybko trafił na czołówki brytyjskich mediów. Amerykanka z dziecięcą radością zachwyca się wyjątkową częścią brytyjskiego stylu życia, jaką są puby i wskazuje na bardzo niskie ceny w Wetherspoonie.
Reklama

Kawa z nielimitowaną dolewką za £1,20 czy full English breakfast za £3,65 - to tylko kilka powodów, dla których Amerykanka pokochała puby Wetherspoon już od momentu przyjazdu do Anglii.

Mallory Bartow podkreśliła, że za dwa śniadania i dwie kawy zapłaciła tylko 13 dolarów, co byłoby nie do pomyślenia w USA.

Jak ustaliły brytyjskie media, turystka odwiedziła pub The Benjamin Huntsman w Sheffield.

Jedząc angielskie śniadanie, studentka inżynierii z Louisiana State University była również zachwycona połączeniem fasolki z tostem. "Upewnijcie się, że położycie fasolkę na toście, to coś wspaniałego" - przekazała na krótkim wideo.

Brytyjczycy zostawili na TikToku mnóstwo komentarzy pod filmem, dziękując Amerykance za miłe słowa i wskazując, że "wielu mieszkańców Zjednoczonego Królestwa zapomina, w jak wspaniałym kraju żyje".

"Powinnaś wrócić wieczorem i kupić dzban koktajlu" - doradził jej inny internauta, wskazując na niską cenę alkoholu w pubach Wetherspoon.

Puby nie były jedyną rzeczą, jaka zachwyciła turystkę z USA. Kobieta była w szoku, kiedy odkryła, że w każdym supermarkecie znajdują się "Meal Deals", w ramach których można kupić kanapkę, napój i przekąskę za 3 funty lub mniej.

Brytyjska prasa oficjalnie uznała, że puby i "meal deale" to kolejne rzeczy na liście, których zazdroszczą Brytyjczykom Amerykanie. Na pierwszym miejscu od lat znajduje się NHS - darmowa służba zdrowia jest czymś, co większości mieszkańców USA wydaje się nierealne.

Turystka oceniła, że podobne ceny nie miałyby racji bytu w USA. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Asia
   8 stycznia, 09:53

   te puby t straszne miejsce i straszne jedzenie ale ceny sa niskie. Nie dziwie sie, ze sie Amerykanka podniecila. U nich do ceny trzeba sobie dodac podatek a potem napiwek i wychodzi majatek z marnego posilku.

  • Borys załatwi, wkrótce
   8 stycznia, 10:23

   NHS będzie po amerykańsku .
   PS: Nawet psu bym nie dał angielskiego śniadania...

  • Sławek
   8 stycznia, 19:34

   Uwielbiam English Break fast, jest taki prosty a palce lizać, oboadki też są spoko nie ma tyle przypraw jak w polskich dniach.

   Co chodzi o puby, to zależy gdzie jesteś w jednych syf ale są też takie że mają swój urok

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama