Turniej ATP w Szanghaju: Hurkacz zwycięski także w deblu

Hubert Hurkacz doskonale sobie ostatnio radzi na kortach! (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz i Francuz Benoit Paire wygrali z francuskim deblem Jeremy Chardy - Fabrice Martin 6:4, 7:6 (7-3) w pierwszej rundzie turnieju ATP w Szanghaju. Polski tenisista przystąpił do meczu praktycznie bezpośrednio po zwycięskim pojedynku w singlu.

Niecałe dwie godziny wcześniej Hurkacz wygrał z rozstawionym z numerem dziewiątym innym Francuzem Gaelem Monfilsem 6:2, 7:6 (7-1) w drugiej rundzie zawodów rangi Masters 1000 (pula nagród 7,5 mln dol.). Spotkanie trwało 77 minut. Mecz w deblu był o sześć minut krótszy.

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Grek Stefanos Tsitsipas (nr 6) lub Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. W deblu Hurkacz i Paire zagrają z rozstawionymi z numerem ósmym Chorwatem Mate Pavicem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem.

W grze podwójnej zaprezentują się również broniący tytułu Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Rozstawiony z numerem drugim polsko-brazylijski duet zacznie w środę od meczu z Chorwatem Borną Coricem i Chińczykiem Runhao Huą, którzy otrzymali "dziką kartę".

Wynik meczu 1. rundy debla:

Hubert Hurkacz, Benoit Paire (Polska, Francja) - Jeremy Chardy, Fabrice Martin (Francja) 6:4, 7:6 (7-3).