Menu

Turniej ATP w Atlancie: Hurkacz zrezygnował ze startu

Turniej ATP w Atlancie: Hurkacz zrezygnował ze startu
Hubert Hurkacz to "wschodząca polska gwiazda tenisa" - i tak też jest nazywany przez światowe media. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz wycofał się z udziału w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju ATP w Atlancie (pula nagród 695 tys. dol.). Polski tenisista tą imprezą miał zainaugurować rywalizację na kortach twardych w drugiej części roku.
Reklama

Hurkacz po zakończeniu 5 lipca występu w trzeciej rundzie Wimbledonu zaznaczył, że zgłosił się do imprezy w Atlancie, ale jeszcze rozważa udział w niej. Teraz zrezygnował ze startu. Zajmujący 44. miejsce w światowym rankingu wrocławianin postanowił poświęcić więcej czasu na treningi - w czwartek zamieścił w internecie filmik z zajęć poprawiających przygotowanie fizyczne.

W poprzedniej edycji 22-letni Polak odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Atlancie. W głównej drabince znalazł się wówczas jako tzw. szczęśliwy przegrany. Teraz w eliminacjach wystąpi Kamil Majchrzak.

Hurkacz tegoroczną rywalizację na kortach twardych w Ameryce Północnej rozpocznie więc imprezą w Waszyngtonie, która ruszy 27 lipca. Następnie w planach ma zawody w Montrealu, Cincinnati, rozważa też Winston-Salem. Zwieńczeniem będzie zaś wielkoszlemowy US Open, w którym jest jednym z trojga Polaków pewnych miejsca w głównej drabince singla. Poza nim są to Magda Linette i Iga Świątek.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama