Menu

Trzy Polki w finale rzutu młotem. Włodarczyk: "Wierzę w polskie podium"

Trzy Polki w finale rzutu młotem. Włodarczyk: "Wierzę w polskie podium"
Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow. (Fot. Getty Images)
Trzy polskie lekkoatletki: Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) oraz rekordzistka świata Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) wystąpią w niedzielę w Berlinie w finałowym konkursie rzutu młotem mistrzostw Europy.
Reklama

W eliminacjach na Stadionie Olimpijskim nie miały problemów z zaliczeniem kwalifikacyjnej odległości 70 metrów. Fiodorow uzyskała wynik 71,46, Kopron 71,14, a Włodarczyk 75,10.

"Rzucałyśmy w tym samym kole, co w 2009 roku na mistrzostwach świata. Ta sama jest też bieżnia. Przypomniałam sobie nawet moment skręcenia na niej stopy. Jestem taką osobą, która wraca do wspomnień. Mam ogromne doświadczenie, które owocuje. To, że jestem na topie przez dziesięć lat wynika z ciężkiej pracy. W moim przypadku najważniejsze jest zdrowie. W finale wszystkie zawodniczki pójdą na całość" - zapewniła Anita Włodarczyk

"Realne jest to, żeby trzy Polki stanęły na podium. Rok temu w mistrzostwach świata byłyśmy na nim dwie. Nie mam jeszcze taktyki na finał. Wierzę w rekord świata, co pokazały ostatnie starty i zgrupowanie. Wszystko musi się jednak skumulować w jednym momencie, żeby się to udało" - dodała mistrzyni.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama