Menu

Trzęsienie ziemi w Somerset. "Trzask i głośny huk"

Trzęsienie ziemi w Somerset. "Trzask i głośny huk"
Epicentrum trzęsienia zostało zarejestrowane w pobliżu miasta Bridgwater w Somerset. (Fot. Google)
Trzęsienie ziemi o sile 3,4 stopni w skali Richtera nawiedziło wczoraj późnym wieczorem region zachodniej Anglii. W kilku wioskach zatrzęsły się domy - informuje BBC.
Reklama

Ziemia zatrzęsła się o godz. 22:49 na głębokości 5 km - podała Brytyjska Służba Geologiczna (BGS). Epicentrum trzęsienia zostało zarejestrowane w pobliżu miasta Bridgwater w Somerset.

Wstrząsy, które były odczuwalne m.in. w Taunton, Weston-super-Mare, Bridgwater i Cheddar, wywołały duży niepokój wśród mieszkańców regionu. W raportach przedłożonych BGS wspominano o "głośnym huku", "krótkim trzasku" czy "domu, trzęsącym się tak, jakby z impetem wjechała w niego ciężarówka".

Były też żartobliwe wpisy, przedstawiające np. "grubego gołębia", który przeprasza, że jego lądowanie wywołało wstrząsy w Somerset.

To w tym roku już kolejne trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Wielkiej Brytanii. Seria wstrząsów nawiedziła m.in. Newdigate niedaleko lotniska Gatwick.

Z kolei firma energetyczna Cuadrilla, która szczelinowała gaz łupkowy przy Preston New Road w Lancashire, po serii wstrząsów w sierpniu br. została zmuszona do zawieszenia prac.

Czytaj więcej:

Londyn: Trzęsienie ziemi w pobliżu lotniska Gatwick

Trzęsienie ziemi w pobliżu lotniska Gatwick

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama