Menu

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 w zachodniej Anglii

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 w zachodniej Anglii
Za epicentrum uznano walijsie Clydach. (Fot. Google Maps)
Mieszkańcy Kornwalii oraz Liverpoolu donoszą o silnych wstrząsach, jakie pojawiły się dziś ok. 14:30. Informacje o trzęsieniu ziemi potwierdził m.in. ośrodek British Geological Survey.
Reklama

Jak poinformowali eksperci, do silnego wstrząsu o magnitudzie 4,4 doszło dokładnie o 14:31 w zachodniej Anglii oraz Walii.

Za epicentrum trzęsienia uznano walijskie Clydach, gdzie wstrząs był najsilniejszy.

Po zdarzeniu ewakuowano wiele placówek, m.in. uniwersytet w Swansea. Według aktualnych doniesień nikt nie został ranny. Nie ma również żadnych informacji o ofiarach śmiertelnych.

"Wróciłem z pracy i zacząłem karmić kota. Widziałem, jak przerażony zwierzak wskakuje na sofę, kiedy pojawił się pierwszy wstrząs. Czułem, jakby całe mieszkanie się ruszało" - przekazał Jess Rimmer z East Devon.

"Cały dom się trząsł, a psy głośno szczekały. Wyjrzałam przez okno i zobaczyłam również ruszające się samochody, które zaparkowane były pod domem" - poinformowała z kolei Samira z Neath w Walii.

Naukowcy z Eurpean-Mediterranean Seismological Centre (EMSC) badają incydent. Dotychczasowe ustalenia pozwoliły nazwać incydent "silnym trzęsieniem ziemi".
 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama