Menu

Trzecia osoba w UK, u której potwierdzono koronawirusa zaraziła się w Singapurze

Trzecia osoba w UK, u której potwierdzono koronawirusa zaraziła się w Singapurze
Do tej pory władze brytyjskie sprowadziły do kraju z Wuhan prawie 100 swoich obywateli. (Fot. Getty Images)
Trzecią osobą w Wielkiej Brytanii, u której stwierdzono obecność koronawirusa, jest mężczyzna w średnim wieku, a zaraził się nim najprawdopodobniej w Singapurze - podały wczoraj wieczorem brytyjskie media.
Reklama

Potwierdziły się również wcześniejsze informacje dziennika "Daily Mail", że test na obecność koronawirusa przeprowadzono w Brighton na południu Anglii, a później pacjenta przewieziono na oddział chorób zakaźnych w jednym ze szpitali w Londynie.

Tymczasem brytyjskie ministerstwo zdrowia wydało wczoraj wieczorem nowe zalecenia. Nie dotyczą one już tylko osób powracających z Chin kontynentalnych, ale także z ośmiu innych państw lub terytoriów - Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Singapuru, Malezji, Hongkongu i Makau.

"Kraje te zostały wskazane ze względu na liczbę podróży lotniczych z obszarów dotkniętych chorobą oraz liczbę zgłoszonych przypadków. Wykaz ten będzie podlegał stałemu przeglądowi" - oświadczyło ministerstwo.

Epidemia koronawirusa spowodowała dotychczas ponad 28 tys. przypadków zakażeń i 565 zgonów. (Fot. Getty Images)

Zalecono, aby wszyscy, którzy przyjechali w ciągu ostatnich dwóch tygodni stamtąd i mają takie objawy jak kaszel, gorączka czy duszności, pozostali w domach i wezwali lekarza - nawet jeśli te objawy wyglądają na bardzo łagodne.

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii potwierdzono 31 stycznia br. u dwóch spokrewnionych ze sobą obywateli chińskich, którzy przebywają obecnie na oddziale chorób zakaźnych w szpitalu w Newcastle.

Wywodząca się z chińskiego miasta Wuhan epidemia koronawirusa spowodowała dotychczas ponad 28 tys. przypadków zakażeń i 565 zgonów, w zdecydowanej większości w Chinach.

Do tej pory władze brytyjskie sprowadziły do kraju z Wuhan prawie 100 swoich obywateli. Po przybyciu do Wielkiej Brytanii przechodzą oni dwutygodniową kwarantannę. 

Czytaj więcej:

Brytyjskie MSZ: "Wszyscy Brytyjczycy powinni opuścić Chiny"

Lekarze: Kobiety w ciąży "mogą przenosić koronawirusa na dziecko"

Brytyjscy naukowcy: Szczepionka przeciw koronawirusowi za kilka miesięcy

W Wielkiej Brytanii potwierdzono trzeci przypadek koronawirusa

Koronawirus zabił lekarza, który jako pierwszy ostrzegał przed epidemią

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama