Trzeci z rzędu mecz Juventusu bez wygranej

Mimo słabszych ostatnio wyników, "Stara Dama" pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo. (Fot. Getty Images)
Lider włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Juventus nie zdołał odnieść zwycięstwa w trzecim meczu z rzędu. Tym razem drużyna z Turynu, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowała wczoraj na wyjeździe z Sassuolo 3:3, choć prowadziła już 2:0. W tabeli ma siedem punktów przewagi nad Atalantą.

Spotkanie 33. kolejki rozpoczęło się znakomicie dla gości, którzy już w 12. minucie prowadzili 2:0 po golach Danilo i Gonzalo Higuaina.

Ósme w tabeli Sassuolo potrafiło jednak odpowiedzieć aż trzema trafieniami. Jeszcze w pierwszej połowie Szczęsnego pokonał strzałem z bliska w tzw. okienko Filip Djuricic, a na początku drugiej połowy - Domenico Berardi precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego oraz Francesco Caputo z bliska.

Obrońców mistrzowskiego tytułu stać było tylko na uratowanie remisu - w 64. minucie wynik na 3:3 ustalił Alex Sandro. W doliczonym czasie gry Juventus od porażki uratował bramkarz reprezentacji Polski.

To trzeci z rzędu mecz drużyny Szczęsnego bez wygranej. W poprzednich kolejkach Juventus przegrał z Milanem 2:4 i zremisował z Atalantą Bergamo 2:2.

Mimo słabszych ostatnio wyników, "Stara Dama" (77 pkt) pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo, które byłoby dla niej dziewiątym z rzędu. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ma siedem punktów przewagi nad rewelacyjną Atalantą, która dzień wcześniej - znów imponując skutecznością - pokonała przedostatnią Brescię aż 6:2.

Trzecie Lazio (69) zremisowało wczoraj na wyjeździe z Udinese 0:0. W ekipie gospodarzy od 68. minuty grał Łukasz Teodorczyk. Dla rzymian to pierwszy remis po serii trzech porażek.

Czwarty jest Inter (68), ale mediolańczycy w czwartek zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę SPAL Ferrara i w razie zwycięstwa awansują na drugie miejsce.