Menu

Trump w grudniu w Londynie. Szykują się kolejne protesty

Trump w grudniu w Londynie. Szykują się kolejne protesty
Udział Trumpa w szczycie NATO będzie jego trzecią wizytą w Wielkiej Brytanii, od kiedy został prezydentem. (Fot. Getty Images)
W trakcie grudniowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Londynie, której celem jest udział w szczycie NATO, w centrum brytyjskiej stolicy odbędzie się protest przeciwko jego obecności - zapowiedzieli wczoraj aktywiści ze Stop Trump Coalition.
Reklama

Według planu, główny protest odbędzie się 3 grudnia br., czyli w pierwszym dniu szczytu, w okolicach Pałacu Buckingham, gdzie królowa Elżbieta II wyda kolację na cześć Trumpa i pozostałych przywódców państw Sojuszu.

W drugim dniu szczytu, który odbywa się w 70. rocznicę powstania NATO, przywódcy będą obradować w jednym z hoteli w Watford pod Londynem.

Udział Trumpa w szczycie NATO będzie jego trzecią wizytą w Wielkiej Brytanii, od kiedy w styczniu 2017 r. został prezydentem. Poprzednie miały miejsce w lipcu 2018 oraz w czerwcu 2019 r. Podczas obu spotkał się z Elżbietą II oraz z ówczesną premier Theresą May.

W czasie drugiej wizyty wziął też udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, które było jednym z kluczowych momentów II wojny światowej. Obu wizytom amerykańskiego prezydenta towarzyszyły wielotysięczne manifestacje jego przeciwników.

Poprzednim wizytom Trumpa w UK towarzyszyły wielotysięczne manifestacje jego przeciwników. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"

Trump: Włochy "miałyby się znacznie lepiej bez UE"

Sąd zamknął fundację Trumpa. Prezydent musi zwrócić $2 mln

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama