Menu

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"
Amerykanie w minionych dniach bardzo nadwyrężyli łańcuchy dostaw. (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną z szefami sieci supermarketów po tym, gdy Amerykanie ze strachu przed pandemią koronawirusa nadwyrężyli łańcuchy dostaw w całych Stanach Zjednoczonych - informuje dziennik 'Hill'.
Reklama

Trump rozmawiał z dyrektorami generalnymi dużych sieci spożywczych, takimi jak Walmart, Costco, Whole Foods i Aldi oraz producentami w branży spożywczej, jak Campbell Soup Company i Kraft Heinz.

"Prezydent podziękował im za pracę, którą już wykonali, by zaspokoić potrzeby społeczeństwa" - przekazał rzecznik Białego Domu, Judd Deere. "Wszyscy dyrektorzy współpracują z rządem federalnym, z państwem oraz lokalnymi przywódcami, by zapewnić stały dostęp do żywności i niezbędnych artykułów" - dodał.

Trump zachęcał Amerykanów, by kupowali tylko to, czego potrzebują i nie gromadzili zapasów. "Nie musicie tyle kupować. Nie przejmujcie się tak, uspokójcie się" - zaapelował. "Radzimy sobie świetnie, to wszystko minie" - uspokajał, dodając, że poinformowano go, że sieci zaopatrzone są lepiej niż w okresie świątecznym.

Trump i wiceprezydent Mike Pence przekazali, że sieci supermarketów zapowiedziały, iż pozostaną otwarte jak zwykle, poza niektórymi przypadkami, gdzie godziny pracy zostaną skrócone, by umożliwić dokładne czyszczenie i uzupełnianie zapasów. Pence dodał też, że sieci nadal będą zaopatrywać lokalne banki żywności.

Również Deere wyraził przekonanie, że "łańcuchy dostaw w Stanach Zjednoczonych są silne i nie jest konieczne, by obywatele amerykańscy gromadzili produkty codziennej potrzeby".

W ostatnich tygodniach sklepy detaliczne, takie jak Amazon, podjęły kroki w celu przeciwdziałania sztucznemu zawyżaniu cen przez sprzedawców, choć wiele sklepów stacjonarnych padło ofiarą gromadzenia dużych ilości towarów w celu ich odsprzedaży - zauważa "Hill".

Według agencji Reutera, w Stanach Zjednoczonych potwierdzono ponad 3,6 tys. zakażeń koronawirusem i 60 zgonów - głównie w stanie Waszyngton. 

Czytaj więcej:

Kolejne sklepy w UK wprowadzają racjonowanie produktów

Światowa Organizacja Handlu: W czasach epidemii lepiej płać kartą

Apel brytyjskich supermarketów: Ograniczcie zakupy do minimum

Iceland testuje specjalne godziny otwarcia wyłącznie dla starszych osób

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama