Menu

Trump apeluje do krajów UE o przyjęcie ponad 800 bojowników IS

Trump apeluje do krajów UE o przyjęcie ponad 800 bojowników IS
"Wycofujemy się po odniesieniu stuprocentowego zwycięstwa nad kalifatem!" - napisał Trump. (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump poprosił dzisiaj na Twitterze, by Wielka Brytania, Francja, Niemcy i inni europejscy sojusznicy przyjęli z powrotem ponad 800 bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS) ujętych w Syrii oraz by postawiono ich przed sądem.
Reklama

"Stany Zjednoczone proszą Wielką Brytanię, Francję, Niemcy i pozostałych europejskich sojuszników o przyjęcie z powrotem ponad 800 bojowników IS, których schwytaliśmy w Syrii, i osądzenie ich. (Proklamowany przez IS) kalifat wkrótce upadnie. Alternatywa nie jest dobra, bo będziemy zmuszeni ich uwolnić..." - napisał Trump.

W kolejnej wiadomości na Twitterze prezydent napisał, że "Stany Zjednoczone nie chcą patrzeć, jak ci bojownicy IS przenikają do Europy, do której - jak się oczekuje - pójdą". "Robimy tak wiele i wydajemy tyle pieniędzy - nadszedł czas, by inni stanęli na wysokości zadania i zrobili to, co przecież potrafią. Wycofujemy się po odniesieniu stuprocentowego zwycięstwa nad kalifatem!" - dodał.

Pod koniec grudnia 2018 roku Trump ogłosił rozpoczęcie wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, twierdząc, że IS zostało już w tym kraju pokonane. Decyzję tę podjął bez konsultowania się z doradcami, Kongresem USA czy krajami sojuszniczymi, które wyraziły zaniepokojenie planowanym wycofaniem wojsk USA. Do tej pory nie przedstawiono dokładnego harmonogramu tej operacji.

Prezydent USA publicznie mówił również, że podobny do syryjskiego scenariusz przewiduje dla Afganistanu, gdzie stacjonuje ok. 14 tys. żołnierzy USA.

 

  Komentarze


  • Leon
   17 lutego, 15:00

   Egzekucie mozna wykonal w Syrji smierdz za smierdz wiec po co ich sadzie w Europie? No chyba ze Merker ich zaprosi lub Szwecja , Francia

  • Ggg
   18 lutego, 07:38

   Leon!
   Albo jesteś cyganem albo wróć do szkoły i ucz się polskiego.

  • Krono
   18 lutego, 09:51

   Ggg wiesz Leon moze mieć problemy egzystencjalne. Nie woe po co żyje ale dawać rady innym widocznie lubi taki kolejny zawiedziony gdzie nos wpycha w nieswoje sprawy w nieswoim państwie .Moze tak w Polsce zaczniemy wpuszczac wszystkuch jak leci i dawać im prawo głosu w wyborach obojetnie skąd są. :)
   Jakiś kamieniarz niech sobie popisze .
   Ps. Gdzie nasi zawadiacy thc i czytelnik ?juz siedzą?

  • Chory świat
   18 lutego, 13:28

   Trampek to spryciarz - 1. Wyraźnie nie chce tego ścierwa u siebie nawet za kratkami 2. Problemy syryjskie spadną na inne zaangażowane tam kraje , a USA nie wyda tam niepotrzebnie kasy . 3. Będzie miał satysfakcje jak sobie nadtolerancyjny zachód Europy najpierw będzie karmił to ścierwo , po to by za niedługo ( zapewne przez dobre sprawowanie ) i tak ich wypuścić na wolnosć .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama