Menu

Trump: Kwarantanna zabije więcej ludzi niż koronawirus

Trump: Kwarantanna zabije więcej ludzi niż koronawirus
Trump: "Nasi ludzie chcą wrócić do pracy". (Fot. Getty Images)
Prezydent Donald Trump stwierdził wczoraj w telewizji Fox News Channel, że restrykcje związane z pandemią koronawirusa zabiją więcej ludzi niż choroba, 'jeśli pozwolimy, by je kontynuowano'.
Reklama

"Ta kuracja jest gorsza niż problem" - ocenił Trump, odnosząc się do środków zaradczych podejmowanych przez poszczególne stany i przedsiębiorstwa. "Ludzie, wielu ludzi - w mojej opinii więcej ludzi - umrze, jeśli pozwolimy, by to kontynuowano. Nasi ludzie chcą wrócić do pracy" - dodał.

Jak ocenił niedawno dziennik "Hill", Trump i Republikanie uznali epidemię koronawirusa za zagrożenie dla reelekcji prezydenta i zachowania kontroli Partii Republikańskiej nad Senatem.

"Hill" przypomniał, że dobra kondycja ekonomiczna Ameryki i wysokie notowania rynków akcji były jednym z głównych atutów kampanii wyborczej Trumpa i Republikanów.

W poniedziałek prezydent oświadczył, że jest przekonany, iż kryzys związany z pandemią niebawem się zakończy. "Nie pozwolimy koronawirusowi wyrządzić trwałych szkód amerykańskiej gospodarce" - podkreślił.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała wczoraj, że ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w tym kraju, USA mogą szybko stać się epicentrum pandemii.

Ogólna liczba chorych na Covid-19 w USA przekroczyła 46,1 tys. Zmarły 582 osoby.

Czytaj więcej:

USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz

W USA testy na koronawirusa bez wychodzenia z auta

Kanada: Dziś w nocy zamknięcie granicy z USA

Harvey Weinstein zakażony koronawirusem

Trump uspokaja: "Kryzys związany z koronawirusem wkrótce się zakończy"

Pentagon: Epidemia może potrwać do lipca

  Komentarze
  • Polak
   26 marca 2020, 08:49

   Pracowałem na budowie. Teraz w domu siedzę, jak się skończy kasa, to z domu wyjdę. Kij do krykieta kupiłem zanim zamknęli Sports Direct.

  • Rocky
   26 marca 2020, 11:39

   Polak jak byłeś zarejestrowany jako samozatrudniony to 80 procent zarobkówobliczonych z 3 lat dostaniesz no ale kij do krykieta trzymaj w razie co he he

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama